رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۸ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 24 November

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی سبزوار گفت: علی اصغر اقتداری، یکی از شاعران نامی و آیینی سبزوار، بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت. به گزارش عصر سبزوار، رضا شجاع مقدم با بیان اینکه علی اصغر اقتداری متولد سال ۱۳۳۵ در یکی از روستاهای شهرستان خوشاب بود که سال‌های زیادی در عرصه زبان و ادبیات […]

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی سبزوار گفت: علی اصغر اقتداری، یکی از شاعران نامی و آیینی سبزوار، بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.

به گزارش عصر سبزوار، رضا شجاع مقدم با بیان اینکه علی اصغر اقتداری متولد سال ۱۳۳۵ در یکی از روستاهای شهرستان خوشاب بود که سال‌های زیادی در عرصه زبان و ادبیات فارسی فعالیت داشت، اظهار داشت: این شاعر سبزواری طی دهه‌های گذشته در سه انجمن رسمی شعر سبزوار با نام های ابن یمین، اسرار و مشکات سبزوار فعالیت داشت.

وی ادامه داد: بیشتر اشعار این شاعر سبزواری، در قالب غزل است و دو کتاب شعر “زمزمه‌های خاکستری” و “از دل به کاغذ”، از آثار ماندگار وی است.

شجاع تصریح کرد: با هماهنگی این نهاد و شورای اسلامی شهر سبزوار، زمینه خاکسپاری این شاعر فقید در قطعه هنرمندان این شهر فراهم شد اما به اصرار خانواده این شاعر، وی امروز در زادگاهش روستای علیک خوشاب، به خاک سپرده شد.

 

اخبار مرتبط