رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
  • الأحد ۱۶ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 28 February

⁦✍️⁩ میلاد کلاته، عصرسبزوار: جانباز سبزواری با وجود عوارض ناشی از دوران جبهه و جنگ تحمیلی توانسته با تلاش و پشتکار به تسلط زبانهای فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی و انگلیسی دست یابد. به گزارش عصرسبزوار، حمید پژمان ثانی از جانبازان هشت سال دوران دفاع مقدس است که با وجود عوارض ناشی از بیماری به چهار زبان […]

⁦✍️⁩ میلاد کلاته، عصرسبزوار:

جانباز سبزواری با وجود عوارض ناشی از دوران جبهه و جنگ تحمیلی توانسته با تلاش و پشتکار به تسلط زبانهای فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی و انگلیسی دست یابد.

به گزارش عصرسبزوار، حمید پژمان ثانی از جانبازان هشت سال دوران دفاع مقدس است که با وجود عوارض ناشی از بیماری به چهار زبان زنده دنیا مسلط است و وی همچنین در پی حمایت مکرون رئیس جمهور فرانسه از توهین به پیامیر اکرم (ص) با زبان فرانسوی این اقدام را محکوم کرد.

وی هم‌اکنون به زبانهای فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی و انگلیسی مسلط است که درباره دلایل تمایلش به یادگیری این زبانها به گفت‌وگو پرداختیم که در ادامه می خوانید.

** بفرمایید چه سالی به جبهه اعزام شدید؟

در سال ۱۳۶۵ به جبهه اعزام شدم و در ادامه عملیات کربلای پنج و در منطقه شلمچه در خط مقدم جبهه به دلیل موج انفجار ناشی از خمپاره و از ناحیه سر دچار آسیب‌دیدگی شدم و جانباز اعصاب و روان  هستم.

** به کدام زبانهای خارجی مسلط هستید؟ و چگونه آموختید؟

درحال‌حاضر به زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و انگلیسی مسلط هستم و تخصص بیشتری به زبان فرانسوی دارم. آموزش ها از طریق فضای مجازی بوده و هرگز معلمی برای آموزش این زبانها نداشته ام. اساتید اینجانب اکثرا دکتری زبان انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی و آلمانی داشته و به صورت آنلاین و غیر حضوری آموزش ها به بنده داده‌اند.

** چه شد به یادگیری زبانهای خارجه پرداختید؟

در قرآن کریم به خوبی آمده است که همه مردم جهان را ببینید و با آنها آشنا شوید. حتی برای ترویج دین اسلام ناب محمدی (ص) به سراسر مردم جهان نیاز به یادگیری زبان خارجی داریم تا دین اسلام را به مردم جهان معرفی کنیم و اگر زبان آن کشور ها را ندانیم، نمی توان به راحتی با مردم آن کشورها مراوده و ارتباط داشته باشیم. در دنیای امروز نیاز به فراگیری زبان خارجی امری لازم و ضروری است.

انگیزه من از یادگیری زبان های خارجی بحث احساس علاقه بود و این بیماری و عارضه اعصاب و روانی که دارم این کمک را به بنده می کند تا حافظه بسیار خوبی داشته باشم و از طریق کد گذاری کلمات آنها را یاد می گرفتم.

پیشتکار، انگیزه و بیش فعالی زیادی برای یادگیری زبانهای خارجه دارم و از اعتماد به نفس بالایی نیز برخوردار هستم. البته عوارض مثبت بیماری اعصاب و روان سبب شده که به این زبانها تسلط بیشتری پیدا کنم.

** آیا زبانهای خارجه را برای علاقه مندان تدریس می‌کنید؟

به دلیل اینکه مدرک آکادمیک زبان فرانسوی و آلمانی را ندارم نمی توانم در آموزشگاه های تخصصی به تحصیل بپردازم اما به طور تخصصی به دانشجویان و دانش آموزان علاقه مند به صورت خصوصی و آنلاین تدریس می کنم.

اساتید زیادی در دانشگاه های برجسته کشور انگیزه یادگیری زبانهای خارجه را به بنده دادند و تنها به صورت آنلاین و فضای مجازی به چهار زبان خارجی تسلط پیدا کردم و از طریق فضای مجازی به دانشجویان و دانش آموزان آموزش می دهم.

** پس از دوران جنگ تاکنون آیا موفق به دریافت مدرک دانشگاهی شده اید؟

متاسفانه مدرک دانشگاهی ندارم و تنها مدرک دیپلم ریاضی فیزیک را دریافت کرده‌ام و بعد از اینکه به جبهه رفتم دچار عارضه روحی و روانی شدم. از بدترین عوارض این بیماری افکار نامنظم و پرش افکار است اما اهل مطالعه کتاب هستم. پشتکاری و علاقه زیادی به یادگیری سایر زبان کشورهای مختلف دارم.

** به اهانت مکرون رئیس جمهور فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) چه پاسخی دادید؟

به توهین، بی حرمتی و هتاکی نشریه فرانسوی شارلی ابدو به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) و حامیان و پشتیبانان این نشریه یعنی دولت فرانسه با همان زبان فرانسوی پاسخ محکمی دادم و متاسفانه دولت های انگلیس، فرانسه، آلمان و آمریکا اسلام ستیزی زیادی دارند و ما به آیه قرآن استناد می کنیم که به خوبی بیان شده هرگز مپندار که خداوند از کردار ستمکاران غافل است بلکه کیفر ظالمان را به تاخیر می اندازد تا آنروز که از شدت عذاب چشمانشان از شدت عذاب خیره و حیران شود.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
66
روز گذشته
پیگیری نمایندگان منطقه برای عدم ادغام دانشگاه فناوریهای نوین سبزوار با دانشگاه حکیم سبزواری و عدم حذف ردیف بودجه آن
66
روز گذشته
افزایش اعتبارات دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰
66
روز گذشته
اختصاص مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از سوی سازمان بازآفرینی شهری ایران جهت احداث حسینیه شهدا در گلزار شهدای سبزوار
66
روز گذشته
اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه تکمیل سالن اجتماعات ۱۱۰۰ نفری دانشگاه حکیم سبزواری از محل اعتبارات متمرکز در اختیار وزیر علوم با ارسال نامه از سوی دانشگاه
66
روز گذشته
احیای ردیف اعتباری تکمیل سالن اجتماعات ۱۱۰۰ نفری دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰
5
روز مانده
پوشش کامل تلفن همراه در بزرگراه سبزوار – نیشابور تا نیمه اسفند ۹۹
66
روز گذشته
سرمایه گذاری و مشارکت ایدرو در ۹ طرح و ایمیدرو (توسعه و نوسازی صنایع معدنی ایران) در ۴ طرح صنعتی و معدنیِ غرب خراسان و پیگیری این موضوعات توسط مدیران این دو مجموعه
51
روز گذشته
بررسی سرمایه گذاری شرکت توسعه و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در حوزه احداث کارخانه ۵۰ هزار تنی لاستیک در جغتای و اعلام نتیجه به مجلس تا ۱۵ روز آینده