رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۶ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 20 January

سه روز است که از آغاز دور جدید محدودیت های کرونایی در کشور می گذرد و به واسطه قرار داشتن تمامی شهرهای غرب خراسان در وضعیت قرمز، شدیدترین محدودیت ها در این منطقه برای مردم و کسبه اعمال می شود، در حالی که بیش از ۱۲ روز است که هیچ آماری از وضعیت مبتلایان در […]

سه روز است که از آغاز دور جدید محدودیت های کرونایی در کشور می گذرد و به واسطه قرار داشتن تمامی شهرهای غرب خراسان در وضعیت قرمز، شدیدترین محدودیت ها در این منطقه برای مردم و کسبه اعمال می شود، در حالی که بیش از ۱۲ روز است که هیچ آماری از وضعیت مبتلایان در این منطقه از سوی مسئولان مربوطه ارائه نشده است!

به گزارش عصر سبزوار، ریاست نظام پزشکی سبزوار از فوت میانگین ۲۴ نفر در سه هفته گذشته و افزایش چهار برابری متوفیان نسبت به زمان مشابه در سال گذشته می گوید و نسبت به وضعیت در حال انفجار بیمارستان واسعی هشدار می دهد، همزمان ریاست دانشگاه از بستری روزانه ۴۲ نفری در بیمارستان می گوید اما باز هم خبری از آمار دقیق در دسترس نیست.

مسئولان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار علت را در سطح کشور می‌دانند و اعلام می کنند ابلاغیه کشوری است که آمار را به تفکیک ارائه ندهیم. کاری نداریم که چه افرادی با چه اهدافی این تصمیم عجیب را گرفته‌اند؛ تصمیمی که صرفاً باعث شده مردم غرب خراسان خیالشان راحت تر شود و کرونا را فراموش کنند و از محدودیت های ایجاد شده گله کنند!

اما نکته عجیب و مورد سوال آن است که اگر مصوبه و ابلاغیه کشوری مبنی بر عدم ارائه آمار صادر شده، پس چرا شهر مجاور روزانه آمار مبتلایان و فوتی ها را حتی به تفکیک فوتی مشکوک و مثبت در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهند تا مردم را هشدار دهند؟ دانشگاه علوم پزشکی سبزوار چه تفاوتی دارد که نمی‌تواند آماری ارائه دهد؟

اکنون رسانه‌ها و مردم نمی‌دانند چه تعدادی از همشهری هایشان به کرونا مبتلا شده و چه تعداد بهبود یافته‌اند؛ نمی‌دانند تخت‌های بیمارستانی در چه وضعیتی است و نمی دانند روزانه چه تعداد بیمار به دلیل وخامت حالشان فوت می کنند، حال آنکه اگر وخامت اوضاع را حتی با ارائه آمار فیلتر شده بدانند، قطعاً مانند گذشته برای نجات خود، خانواده خود و همشهریان خود توصیه های بهداشتی را جهت جلوگیری از شیوع کرونا بیش از پیش رعایت می کنند.

اخبار مرتبط