رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
  • الخميس ۷ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 21 January

قرارداد یک طرح پژوهشی بین دانشگاه فناوریهای نوین سبزوار و شرکت دانش بنیان فتح نور میهن (فتح اپتیک) زنجان به منظور اندازه گیری توپوگرافی سطح با دقت ۱۰ نانومتر، صورت پذیرفت. به گزارش عصر سبزوار، عضو هیات علمی دانشگاه فناوریهای نوین سبزوار در این رابطه گفت: شرکت دانش بنیان فتح نور میهن (فتح اپتیک) در پارک […]

قرارداد یک طرح پژوهشی بین دانشگاه فناوریهای نوین سبزوار و شرکت دانش بنیان فتح نور میهن (فتح اپتیک) زنجان به منظور اندازه گیری توپوگرافی سطح با دقت ۱۰ نانومتر، صورت پذیرفت.

به گزارش عصر سبزوار، عضو هیات علمی دانشگاه فناوریهای نوین سبزوار در این رابطه گفت: شرکت دانش بنیان فتح نور میهن (فتح اپتیک) در پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پایه زنجان مستقر است.

دکتر هادی برزویی درباره این طرح پژوهشی افزود: این شرکت در حوزه طراحی و ساخت تجهیزات اپتیکی مانند طیف سنج، میکروسکوپ، عدسی‌های مرکب و لیزر فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: میکروسکوپ‌های تداخلی نور سفید قادر هستند که مشخصات سطح را با تغییرات ارتفاع چند ۱۰ میکرومتر با دقت نانومتر اندازه گیری کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه فناوریهای نوین سبزوار اظهار داشت: الگوریتم‌های بازیابی این میکروسکوپ، غالباً بسیار زمان بر هستند و اگر از الگوریتم‌های سریع استفاده شود، دقت کافی را ندارند.

برزویی تصریح کرد: در این پژوهش قصد داریم که دقت و سرعت این الگوریتم‌ها را بهینه کنیم تا همزمان با افزایش سرعت از افزایش دقت در بازیابی مشخصات سطح نیز بهرمند شویم.

اخبار مرتبط