رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
  • الخميس ۷ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 21 January

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: به منظور دسترسی بهتر مردم شهرستانهای غرب خراسان به خدمات سلامت و نیاز به موسسات تشخیصی و درمانی، آزمایشگاه تشخیص کرونا با انجام روزانه ۱۰۰ آزمایش و کلینیک غربالگری تنفسی در سبزوار راه اندازی شد. به گزارش عصر سبزوار، دکتر محمد نعمت شاهی افزود: نصب و خرید ۲ دستگاه اکسیژن […]

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: به منظور دسترسی بهتر مردم شهرستانهای غرب خراسان به خدمات سلامت و نیاز به موسسات تشخیصی و درمانی، آزمایشگاه تشخیص کرونا با انجام روزانه ۱۰۰ آزمایش و کلینیک غربالگری تنفسی در سبزوار راه اندازی شد.

به گزارش عصر سبزوار، دکتر محمد نعمت شاهی افزود: نصب و خرید ۲ دستگاه اکسیژن ساز، راه اندازی سیستم هوای فشرده، تجهیز ۴ بخش بستری بیماران عادی در بیمارستان واسعی به مونیتورینگ سانترال و راه اندازی اکسیژن ساز بیمارستان ولیعصر(عج) جغتای از جمله اقدامات این دانشگاه برای تامین نیاز مراکز درمانی تابعه به تجهیزات ویژه و به روز جهت درمان بیماران کرونایی بوده است.

وی ادامه داد: همچنین خریداری و نصب تیوب ۲ دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان های حشمتیه و واسعی سبزوار، تهیه یک دستگاه دیالیز ATF برای هموپرفیوژن بیماران کرونا در بیمارستان واسعی و خرید تجهیزاتی مانند ونتیلاتور، مانیتورینگ قلبی و تنفسی، بای پپ جهت بیمارستان واسعی به عنوان بیمارستان ریفرال کرونا، از دیگر تجهیزات خریداری شده در این مدت می باشد.

وی اظهار کرد: خیرین غرب خراسان در مقابله و درمان بیماران کرونا، نقش خود را بخوبی ایفا کرده اند و تامین ۴ عدد ونتیلاتور، ۲ عدد الکتروشوک، ۱ دستگاه هوای فشرده، ۶ عدد مانیتور، ۲۰ کپسول اکسیژن، ۳ عدد پالس اکسی متر، ۲ عدد ترمومتر دیجیتالی و وسایل حفاظت فردی برای پرسنل درمانی منطقه، با مشارکت خیرین صورت پذیرفت.

نعمت شاهی گفت:ر مدیریت تختهای بیمارستانی جهت تخصیص تخت کافی برای درمان بیماران کرونایی از دیگر اقدامات مهم معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار می باشد. با همکاری کار درمان تا پایان شهریور ماه خدمات درمانی به بیماران  عادی و مبتلا به کرونا در بیمارستان واسعی ارائه می شد.

وی ادامه داد: ولی با افزایش‌ شدید بیماران و نیاز به تخت بیشتر، به تدریج تمامی بخش های بیمارستان به سایر بیمارستانها منتقل شد؛ به طوری که بیش از ۲۰۰ تخت بیمارستان واسعی، تنها به درمان  بیماران کرونا اختصاص یافت. هر سه ICU بیمارستان واسعی با ۲۲ تخت، به بیماران مبتلا به کرونا تخصیص یافت.

معاون دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اظهار داشت: با افزایش تعداد بیماران، یک ICU جدید با ۸ تخت از ابتدای آبان ماه برای این بیماران تجهیز و فعال شد. در پیک سوم بیماری بخش عفونی بیمارستان با ۲۰ تخت تجهیز، استاندارد نیرو به تخت اصلاح و عملاً این بخش با ۲۰ تخت، تبدیل به بخش ICU شد. بنابراین در حال حاضر حدود ۵۰ تخت مراقبتهای ویژه در این بیمارستان برای درمان بیماران کرونایی تجهیز می باشد.

وی افزود: همچنین به منظور حصول اطمینان از وجود تخت کافی برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در شرایط بحرانی، ۲۵ درصد ظرفیت سایر بیمارستان ها (شامل ۲۰۰ تخت) به عنوان پشتیبان بیمارستان واسعی سبزوار در نظر گرفته شده است. در راستای ارائه خدمات هرچه بهتر به بیماران، ۴۸۶ نفر در حوزه های تخصصی و فوق تخصصی، طب اورژانس، گروه پرستاری و کمک پرستاری و خدمات و پشتیبانی بکار گیری شده اند.

وی ادامه داد: همچنین ۱۰ درصد از نیروهای کادر درمانی سایر بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، به عنوان ذخیره در وضعیت آماده باش بوده  که در زمان تشدید بحران، فراخوان شدند. به منظور دسترسی بهتر به خدمات متخصصین، تخصص های داخلی، عفونی و طب اورژانس در بیمارستان واسعی مقیم می باشند.

اخبار مرتبط