رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
  • الخميس ۷ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 21 January

فرماندار داورزن گفت: به علت خطرات مداوم سیلاب در روستای بهانگر این شهرستان، سایت جدید این روستا طراحی شده که با تسهیلات بنیاد مسکن و کمک‌های بلاعوض دوباره ساخته می‌شود. به گزارش عصر سبزوار، حسین اسداللهی با بیان اینکه اواخر فروردین ماه امسال، وقوع سیلابی بی‌سابقه، خسارات زیادی را به روستای بهانگر داورزن وارد کرد و موجب […]

فرماندار داورزن گفت: به علت خطرات مداوم سیلاب در روستای بهانگر این شهرستان، سایت جدید این روستا طراحی شده که با تسهیلات بنیاد مسکن و کمک‌های بلاعوض دوباره ساخته می‌شود.

به گزارش عصر سبزوار، حسین اسداللهی با بیان اینکه اواخر فروردین ماه امسال، وقوع سیلابی بی‌سابقه، خسارات زیادی را به روستای بهانگر داورزن وارد کرد و موجب تخریب برخی از منازل و مزارع کشاورزی این روستا شد، اظهار کرد: پس از موافقت با طراحی سایت جدید روستای بهانگر شهرستان داورزن در کمیته فنی کارگروه امور زیر بنایی و شورای برنامه ریزی و توسعه استان، برای اجرای طرح هادی، ۱ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: پس از تسطیح زمین، بنیاد مسکن وارد عملیات اجرایی شده و از دستگاههای خدمات رسان درخواست شده برای فراهم کردن زیر ساخت‌های لازم و نصب انشعابات برق، آب، گاز و تلفن در محل سایت جدید، اقدام کنند.

وی تصریح کرد: در محل سایت جدید، ۶۰ قطعه زمین با مساحت هر یک ۳۰۰ متر، برای ساکنان روستا در نظر گرفته شده که تسهیلات بنیاد مسکن و کمک بلاعوض از محل ستاد حوادث غیرمترقبه، در اختیار اهالی بهانگر داورزن قرار داده می شود.

اسداللهی یادآور شد: انتشار اخباری در فضای مجازی مبنی بر سکونت برخی اهالی روستای سیل زده بهانگر در چادر پس از حدود ۱۰ ماه از وقوع سیل صحت نداشته و اسکان اضطراری و سکونت اهالی این روستا در چادر، تنها در هفته‌های نخست پس از وقوع سیل بود.

وی گفت: پس از فروکش کردن سیلاب و لایروبی و بازسازی منازل، اهالی روستا در خانه‌های خود ساکن شدند و تنها ۵ خانوار که منازل آنها بر اثر شدت خسارت قابل سکونت نبود، در حسینیه روستا پس از تقسیم بندی استقرار داده شدند و امکانات لازم و سامانه گرمایشی و سرمایشی برایشان ایجاد شد.

اخبار مرتبط