رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
  • الخميس ۷ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 21 January

فرماندار ششتمد گفت: یکی از ظرفیت‌های این شهرستان تازه تاسیس، افزایش تولیدات دامی است و سرمایه‌ گذاری در این حوزه، هدف‌ گذاری شده است. به گزارش عصر سبزوار، محمد کلاته با بیان اینکه شغل عمده ساکنان روستاهای شهرستان ششتمد، دامداری است که با هدف جهش تولید و افزایش بهره‌وری توجه به دامپروری نوین و صنعتی در دستور […]

فرماندار ششتمد گفت: یکی از ظرفیت‌های این شهرستان تازه تاسیس، افزایش تولیدات دامی است و سرمایه‌ گذاری در این حوزه، هدف‌ گذاری شده است.

به گزارش عصر سبزوار، محمد کلاته با بیان اینکه شغل عمده ساکنان روستاهای شهرستان ششتمد، دامداری است که با هدف جهش تولید و افزایش بهره‌وری توجه به دامپروری نوین و صنعتی در دستور کار قرار گرفته است، افزود: در گام نخست، سه مجتمع دام در شهر ششتمد و روستاهای مهرنشانی و خرسف این شهرستان احداث می شود که شهرکهای دامپروری استان، این مکان‌ها را مشخص کرده است.

وی ادامه داد: در این مجتمع‌های دامپروری، زمین در اختیار فعالان و پرورش دهندگان دامی قرار می گیرد که با استفاده از تسهیلات، باید نسبت به احداث واحد دامی خود در مدت مشخص اقدام کنند و پس از بهره برداری، سند به نام آنها زده می شود.

گفتنی ست؛ مرکز شهرستان تازه ‌تاسیس ششتمد در ۳۰ کیلومتری جنوب سبزوار واقع است و این شهرستان دارای ۱۶۰ هزار راس دام سبک و سه هزار و ۵۰۰ راس دام سنگین و ۹۰ واحد مرغداری است.

اخبار مرتبط