رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
  • الخميس ۷ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 21 January

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: پژوهشگران این دانشگاه موفق به ابداع روشی نوین برای اندازه‌گیری غلظت هموگلوبین خون به کمک فناوری لیزر شدند. به گزارش عصر سبزوار، دکتر علی اصغر مولوی افزود: در این روش نوین برای نخستین بار از خواص فوتوآکوستیکی منحصر به فرد هموگلوبین بهره گرفته شده و از مواد اکسید کننده هموگلوبین که سمی و […]

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: پژوهشگران این دانشگاه موفق به ابداع روشی نوین برای اندازه‌گیری غلظت هموگلوبین خون به کمک فناوری لیزر شدند.

به گزارش عصر سبزوار، دکتر علی اصغر مولوی افزود: در این روش نوین برای نخستین بار از خواص فوتوآکوستیکی منحصر به فرد هموگلوبین بهره گرفته شده و از مواد اکسید کننده هموگلوبین که سمی و دارای پسماندهای مخرب محیط زیست است، استفاده نمی‌شود.

وی ادامه داد: سیستم لیزری اندازه‌گیری، با تلاش ۲ دانشجوی گروه فیزیک این دانشگاه و راهنمایی استادان گروه فیزیک و شیمی طراحی و ساخته شده و قادر به اندازه گیری خواص اپتیکی غیر خطی فوتوآکوستیکی مواد است.

او اظهار کرد: مواد فوتوآکوستیکی و شناسایی آنها کاربردهای وسیع در حوزه فناوری و پزشکی دارد.

🔹گفتنی ست؛ دانشگاه حکیم سبزواری جزء دانشگاههای مُعین کشور است که با بیش از ۱۰ هزار دانشجو، دارای ۳۳ گروه آموزشی، ۱۳۹ کد رشته‌ تحصیلی در مقاطع کارشناسی تا دکتری و ۱۰ دانشکده است.

اخبار مرتبط