رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
  • الخميس ۷ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 21 January

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در نشست اضطراری ستاد کرونای این شهرستان گفت: تاکنون دستورالعمل جدیدی برای برپایی تجمعات به ستاد کرونای سبزوار اعلام نشده و استناد ما مصوبات ستاد ملی کرونا و قرارگاه مبارزه با کرونا است و غیر از این دو نهاد، نامه مکتوب رسمی و غیر رسمی برای امکان برپایی تجمعات را […]

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در نشست اضطراری ستاد کرونای این شهرستان گفت: تاکنون دستورالعمل جدیدی برای برپایی تجمعات به ستاد کرونای سبزوار اعلام نشده و استناد ما مصوبات ستاد ملی کرونا و قرارگاه مبارزه با کرونا است و غیر از این دو نهاد، نامه مکتوب رسمی و غیر رسمی برای امکان برپایی تجمعات را قبول نمی کنیم.

به گزارش عصر سبزوار، فاطمه نوده افزود: ازگشایی تالارها باید از طریق وزیر کشور و ستاد ملی کرونا اعلام شود و در شرایط فعلی بازگشایی تالارها در سبزوار ممنوع است و طبق قانون تخلف محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه براساس گروه های شغلی بازگشایی تالارها شامل برپایی تجمعات می شود و برگزاری مراسم با حضور ۲۰۰ یا ۳۰۰ نفر تجمع مردم را به دنبال دارد، اظهار داشت: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، برپایی هرگونه مراسم حضوری عزاداری ایام فاطمیه (س) در سبزوار ممنوع است و با متخلفان برخورد می‌شود. دفتر مقام معظم رهبری هم اعلام کردند که مراسم حضوری ندارند بالاتر از مقام معظم رهبری نداریم وقتی ایشان می‌فرمایند مراسم حضوری ندارند، ماهم باید تبعیت کنیم.

نوده عنوان کرد: اگر در مسجد یا حسینیه مراسم حضوری برگزار شود، به صورت قانونی برخورد می کنیم، جان مردم را نباید در کف دستانمان بگیریم. اگر مراسمی هم به صورت غیر رسمی برگزار شود، برخورد می‌کنیم.

وی اظهارکرد: در یک مراسم عروسی که در بخش شامکان ششتمد برگزار شده، پنج نفر از مهمانان به دلیل بیماری کرونا بستری شده‌اند و تعدادی هم قرنطینه هستند. تاکنون ۸۰ مورد تست از مهمانان گرفته شده و از تمامی افرادی که مرتبط با این مراسم هستند، باید تست کرونا بگیریم./عصرسبزوار

اخبار مرتبط