رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۶ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 18 April

فرماندار شهرستان خوشاب گفت: رشد و پیشرفت هر شهرستانی، وابسته به استقرار ادارات و دستگاه‌های اجرایی در آن است. موانع قانونی برای واگذاری اراضی ملی به ادارات خوشاب وجود دارند که در حال تلاش برای رفع این موانع هستیم. به گزارش عصر سبزوار، امان الله خدمتگزار افزود: اکنون که ۱۰ سال از شهرستان شدن خوشاب […]

فرماندار شهرستان خوشاب گفت: رشد و پیشرفت هر شهرستانی، وابسته به استقرار ادارات و دستگاه‌های اجرایی در آن است. موانع قانونی برای واگذاری اراضی ملی به ادارات خوشاب وجود دارند که در حال تلاش برای رفع این موانع هستیم.

به گزارش عصر سبزوار، امان الله خدمتگزار افزود: اکنون که ۱۰ سال از شهرستان شدن خوشاب می گذرد، به دنبال پیدا کردن راهکاری برای واگذاری زمین های ملی به دستگاه های اجرایی و استقرار نمایندگی آنها در مرکز شهرستان، هستیم.

وی با بیان اینکه رشد و پیشرفت هر شهرستان در تمام حوزه ها از جمله، اقتصادی، کشاورزی، فرهنگی، صنعتی و اجتماعی، در گرو مستقر شدن نمایندگی تمام ادارات و دستگاههای اجرایی و حاکمیتی، در آن شهرستان است، اظهار داشت: یکی از مشکلات اصلی ما برای استقرار ادارات و دستگاه های اجرایی در شهر سلطان آباد، مرکز شهرستان خوشاب، مشکل واگذار نشدن زمین، به دلیل مشکلات قانونی در سندهای این زمین ها است.

وی خاطرنشان کرد: با پیگیریهای انجام شده در فرمانداری و با همکاری نمایندگان مجلس و مساعدت مدیران بنیاد مستضعفان، مشکل زمینهای مسکونی و تجاری در محدوده شهری مرکز شهرستان خوشاب، حل شده است و سند شش دانگ زمینها به مردم واگذار خواهد شد.

خدمتگزار ادامه داد: با گفتگو و تعامل بین ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری و راه و شهرسازی استان، برای چگونگی فراهم کردن شرایط لازم برای واگذاری اراضی ملی به دستگاههای اجرایی، مانند دانشگاه علوم پزشکی، بنیاد مسکن، پایگاه اطلاع رسانی میراث فرهنگی و گردشگری، به نتایج خوبی رسیدیم.

وی با بیان اینکه در دیدارهای اخیر با مدیران کل مربوطه، در رابطه با تسریع روند اجرایی کردن مسیر قانونی و واگذاری در کمیسیونهای مختلف و درخواست های ارسالی ادارات برای اخذ زمین ملی برای احداث ساختمان ادارات، گفتگو کردیم و قول مساعد داده شده است، گفت: همچنین بر چگونگی تعامل با مردم و مالکین برای حل اختلافات، توافق شد برای سیر مراحل اداری و قضایی هم به یک فرهنگ سازی مشترک برسیم.

وی ادامه داد: مشکل زمینهایی که در داخل طرح و محدوده شهری (طرح هادی) هستند، حل شده و با سرعت بخشیدن به طی مراحل اداری با کمک ادارات کل استانی، می توانیم شاهد واگذاری زمین به برخی ادارات شهرستانی باشیم.

وی با بیان اینکه از مردم عزیز هم می خواهیم ما را همراهی و کمک کنند تا با اقدامات به موقع و کنار گذاشتن اختلافات، کمکهای شایانی در این مسیر داشته باشیم، افزود: اعتبارات لازم برای استقرار بنیاد مسکن و پایگاه اطلاع رسانی گردشگری خوشاب، فراهم شده است و در صورت واگذاری به موقع زمین تا پایان سال، شاهد احداث ساختمان این دو نهاد در شهرستان خواهیم بود.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
115
روز گذشته
پیگیری نمایندگان منطقه برای عدم ادغام دانشگاه فناوریهای نوین سبزوار با دانشگاه حکیم سبزواری و عدم حذف ردیف بودجه آن
115
روز گذشته
افزایش اعتبارات دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰
115
روز گذشته
اختصاص مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از سوی سازمان بازآفرینی شهری ایران جهت احداث حسینیه شهدا در گلزار شهدای سبزوار
115
روز گذشته
اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه تکمیل سالن اجتماعات ۱۱۰۰ نفری دانشگاه حکیم سبزواری از محل اعتبارات متمرکز در اختیار وزیر علوم با ارسال نامه از سوی دانشگاه
115
روز گذشته
احیای ردیف اعتباری تکمیل سالن اجتماعات ۱۱۰۰ نفری دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰
44
روز گذشته
پوشش کامل تلفن همراه در بزرگراه سبزوار – نیشابور تا نیمه اسفند ۹۹
115
روز گذشته
سرمایه گذاری و مشارکت ایدرو در ۹ طرح و ایمیدرو (توسعه و نوسازی صنایع معدنی ایران) در ۴ طرح صنعتی و معدنیِ غرب خراسان و پیگیری این موضوعات توسط مدیران این دو مجموعه
100
روز گذشته
بررسی سرمایه گذاری شرکت توسعه و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در حوزه احداث کارخانه ۵۰ هزار تنی لاستیک در جغتای و اعلام نتیجه به مجلس تا ۱۵ روز آینده