رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۶ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 18 April
  • چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۶
  • کد خبر : 27392
  • مشاهده : 79 بازدید
  • گزارش
  • چاپ خبر : نگاهی به عملکرد فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار در دی ۹۹/ جابجایی ۱۰ هزار مسافر در ۱۰ ماه نخست سال

در دی ۹۹، از ۵۱ فرودگاه در کشور پرواز انجام شده که از این تعداد، ۴۴ فرودگاه تحت مالکیت شرکت فرودگاههای کشور بعنوان ارگان دولتی هستند. همچنین فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار، با انجام ۶ سورتی پرواز، جابجایی ۵۹۲ نفر مسافر و ۵۰،۱۱ کیلوگرم بار و پست، در رتبه ۴۲ رده بندی فرودگاههای این شرکت […]

در دی ۹۹، از ۵۱ فرودگاه در کشور پرواز انجام شده که از این تعداد، ۴۴ فرودگاه تحت مالکیت شرکت فرودگاههای کشور بعنوان ارگان دولتی هستند. همچنین فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار، با انجام ۶ سورتی پرواز، جابجایی ۵۹۲ نفر مسافر و ۵۰،۱۱ کیلوگرم بار و پست، در رتبه ۴۲ رده بندی فرودگاههای این شرکت و تنها بالاتر از فرودگاههای رفسنجان و خوی، قرار گرفته است.

به گزارش عصر سبزوار، در دی ۹۹، فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار به دلیل ادامه نقص در سیستمهای ناوبری فرودگاه و نیز شیوع ویروس کرونا، همچنان کمترین ظرفیت عملکردی را در هر ۳ شاخص تعداد پرواز، میزان مسافر و میزان بار و پست داشته و شاخصهای عملکردی دیماه نسبت به آذرماه، کاهش را نشان میدهند.

البته از ۴۴ فرودگاه فعال دولتی کشور در دی ۹۹، تنها ۸ فرودگاه افزایش پروازها، تعداد مسافران و‌ میزان بار را نسبت به دی ۹۸ شاهد بوده اند و ۳۶ فرودگاه دیگر از جمله سبزوار، نسبت به مدت مشابه پارسال، کاهش عملکرد داشته اند.

در دی ۹۹، عملکرد فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار از لحاظ تعداد پرواز، تعداد مسافر و میزان بار جابجا شده، برای اولین بار در چند سال اخیر، از همه فرودگاههای فعال در مراکز استانها پائین تر بوده و از فرودگاههای ۳ شهر مرکز استان، شامل زنجان، همدان و سمنان نیز، پروازی انجام نشده است. ۲ شهر مرکز استان، شامل قم و قزوین نیز، فاقد فرودگاه فعال مسافری می باشند‌.

در دی ۹۹، عملکرد فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار ۸۹ درصد کاهش در بخش تعداد پروازها (۴۸ سورتی پرواز کمتر)، ۸۲ درصد کاهش در بخش تعداد مسافر (۲،۸۰۰ نفر مسافر کمتر) و ۷۴ درصد کاهش در بخش جابجایی بار و پست (۱۴ کیلوگرم بار کمتر) را نسبت به مدت مشابه پارسال، نشان می دهد.

در دی ۹۹، عملکرد فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار نسبت به ماه قبل از آن (آذر ۹۹)، در بخش تعداد پروازها ۲۵ درصد کاهش (۲ پرواز کمتر)، در بخش جابجایی مسافر با ۱۸ درصد کاهش (۱۳۵ نفر مسافر کمتر) و در بخش جابجایی بار و پست، با ۲۸ درصد کاهش (۱۹۵۰ کیلوگرم بار کمتر)، روبرو بوده است.

در دی ۹۹، فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار ۰،۰۲ درصد از کل پروازها، ۰،۰۳ درصد از کل مسافران و ۰،۰۲ درصد از کل ارسال بار و پست در ۵۱ فرودگاه فعال کشور در این ماه (دولتی و غیردولتی) را در اختیار داشته است که از این حیث، در مورد اول در رتبه ۵۰، در مورد دوم در رتبه ۴۱ و در مورد سوم در رتبه ۴۳، قرار گرفته است.

در دی ۹۹، در هر پرواز انجام شده از فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار، به طور متوسط، ۹۹ نفر مسافر و ۸۳۵ کیلوگرم بار و پست جابجا شده اند که از این حیث، این فرودگاه در رتبه دوم از میان ۴۴ فرودگاه فعال دولتی کشور در این ماه و بالاتر از ۲۵ فرودگاه مرکز استان، از جمله فرودگاههای پرترددی مانند مشهد، مهرآباد، اصفهان، شیراز، تبریز و…، قرار گرفته است.

در دی ۹۹، فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار، پس از فرودگاههای مشهد و بجنورد و قبل از فرودگاه شاهرود، سومین فرودگاه فعال شمال شرق ایران، از لحاظ تعداد پرواز، تعداد مسافر و مقدار بار و پست بوده است. در ۱۰ ماه نخست سال ۹۹، در بین ۴۴ فرودگاه دولتی فعال کشور، فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار با انجام ۱۷۴ سورتی پرواز، ۱۰،۳۶ هزار نفر مسافر و ۷۳،۷۱۶ کیلوگرم بار و پست را جابجا کرده است.

در ۱۰ ماهه اول سال ۹۹، آمار عملکرد فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار نسبت به ۱۰ ماهه اول سال ۹۸، با ۵۸ درصد کاهش در تعداد پروازها (۲۳۸ پرواز کمتر)، ۵۶ درصد کاهش در تعداد مسافران (۱۳ هزار نفر کمتر) و ۴۹ درصد کاهش در میزان جابجایی بار و پست (۷۲ هزار کیلوگرم کمتر) روبرو بوده است.

از لحاظ میزان عملکرد ۱۰ ماهه اول سال ۹۹، فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار در جایگاه ۳۱ و بالاتر از ۱۳ فرودگاه فعال دولتی کشور از ابتدای سال جاری تاکنون، از جمله ۴ فرودگاه در مراکز استان های کشور شامل شهرکرد، یاسوج و اراک و تقریباً برابر با فرودگاه سنندج قرار گرفته از ۳ فرودگاه سمنان، همدان و زنجان نیز، پروازی انجام نشده است.

در دی ۹۹، پروازهای فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار، تنها در مسیر تهران و توسط شرکت هواپیمایی آتا با هواپیمای بوئینگ MD83 و میزان تاخیر ۳۳ درصد و میزان ابطال ۶۳ درصد انجام شده است.

در دی ۹۹، ۱۶ پرواز غیرمسافری از فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار انجام شده که این فرودگاه را در رتبه ۳۴ تعداد پروازهای غیرمسافری در این ماه و رتبه ۳۸ در ۹ ماه نخست سال از میان ۵۳ فرودگاه فعال، غیرفعال و در حال ساخت کشور و بالاتر از ۱۵ فرودگاه ایران قرار می دهد‌.

حمیدرضا باقری تبار

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
115
روز گذشته
پیگیری نمایندگان منطقه برای عدم ادغام دانشگاه فناوریهای نوین سبزوار با دانشگاه حکیم سبزواری و عدم حذف ردیف بودجه آن
115
روز گذشته
افزایش اعتبارات دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰
115
روز گذشته
اختصاص مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از سوی سازمان بازآفرینی شهری ایران جهت احداث حسینیه شهدا در گلزار شهدای سبزوار
115
روز گذشته
اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه تکمیل سالن اجتماعات ۱۱۰۰ نفری دانشگاه حکیم سبزواری از محل اعتبارات متمرکز در اختیار وزیر علوم با ارسال نامه از سوی دانشگاه
115
روز گذشته
احیای ردیف اعتباری تکمیل سالن اجتماعات ۱۱۰۰ نفری دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰
44
روز گذشته
پوشش کامل تلفن همراه در بزرگراه سبزوار – نیشابور تا نیمه اسفند ۹۹
115
روز گذشته
سرمایه گذاری و مشارکت ایدرو در ۹ طرح و ایمیدرو (توسعه و نوسازی صنایع معدنی ایران) در ۴ طرح صنعتی و معدنیِ غرب خراسان و پیگیری این موضوعات توسط مدیران این دو مجموعه
100
روز گذشته
بررسی سرمایه گذاری شرکت توسعه و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در حوزه احداث کارخانه ۵۰ هزار تنی لاستیک در جغتای و اعلام نتیجه به مجلس تا ۱۵ روز آینده