آخرین اخبار سایت
کد خبر : 24128
پنج شنبه - ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷

بازدید مدیر منطقه سبزوار از مرا حل ساخت الکترو موتور های ضد انفجار جایگاه های سی ان جی

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه سبزوار با حضور در شرکت الکتروموتور جوین (جمکو) از مراحل ساخت الکترو موتورهای ضد انفجار جایگاه های سی ان جی بازدید کرد و از سازندگان آن تقدیر نمود

به گزارش عصر سبزوار، صادقی در دیدار با  رستمی مدیر شرکت جمکو گفت: سی ان جی صنعتی نوپاست که ما بایستی با همکاری و همیاری یکدیگر در راه بومی سازی آن تلاش نماییم

وی با تقدیر از صنعتگران شرکت الکترو‌موتور جوین اظهار داشت : کمیته پژوهشی متشکل از کارشناسان و مهندسین منطقه آماده همکاری با این شرکت صنعتی بوده و می توانیم با تعامل بیشتر با یکدیگر گامی هر چند کوچک در راستای عملی شدن شعار جهش تولید برداریم .

مدیر شرکت جمکو نیز در خصوص ساخت الکترو موتورها اذعان داشت :الکترو‌موتور ۲۲۰ کیلو‌واتی ضدانفجار ساخته شده از نوع Ex-d llBT3 است که در سطح ولتاژ ۴۰۰ ولت در جایگاه های CNG استفاده می‌شود که برای نخستین‌بار در ایران توسط شرکت صنایع ماشین‌های الکتریکی جوین طراحی و ساخته شده و در حال حاضر ایران جزو کشورهایی است که به تکنولوژی ساخت این نوع موتور دست یافته است.

وی در ادامه گفت: مراحل طراحی ساخت و تست این موتور سه ماه به طول انجامید که با مطالعات انجام شده و بستر‌سازی مناسب توسط شرکت سازنده جمکو می‌توان در آینده‌ای نزدیک این مدت زمان را به یک ماه کاهش ‌داد .

رستمی بیان داشت :ساخت این الکترو‌موتور که در سال تولید جهش تولید انجام شده است، علاوه بر حمایت از سازندگان داخلی و ترغیب آنها در راستای دستیابی به تکنولوژی‌های نوین جهانی در زمینه طراحی و ساخت‌، وابستگی به کشورهای خارجی را نیز کاهش داده و حدود ۶۰درصد صرفه‌جویی ارزی نیز به همراه داشته باشد.

این در حالی است که تا پیش از این تامین این نوع از الکتروموتور از خارج کشور صورت می پذیرفت که باعت خروج ارز از کشور می گردید.

نکند بازیکنان استقلال و فولاد هم در عروسی کرونا گرفتند؟!

بازیکنان استقلال تهران و فولاد خوزستان کرونا گرفته‌اند. همه می‌گویند آنها در زمین فوتبال کرونایی شدند اما من می‌خواهم بنویسم نه، آنها در مراسم عروسی و ختم کرونا گرفته‌اند.

این روزها هرچه خبر مبتلایان به کرونا را می‌خوانیم یا در عروسی بیمار شدند یا در ختم. بسیاری از هشدارها هم فقط در مورد این دو مراسم است. بله، برگزاری مراسم عروسی و ختم در شرایط فعلی کار خطرناکی است اما مترو سواری، سرکار رفتن، بانک رفتن در بازار بودن، مسابقات فوتبال برگزار کردن هم خطرناک است.

مراسمی که مردم برگزار می‌کنند را گیر آورده‌اند و مدام پتک کرونا را بر سر آن می‌زنند. اما نمی‌گویند در اوج کرونا طرح ترافیک اعمال شد تا برخی از مردم مجبور باشند از مترو و اتوبوس استفاده کنند. نمی‌گویند ادارات، بازارها، کسب و کارها دوباره باز شد و مردم مجبور هستند برای لقمه‌ای نان از خانه بیرون بروند.

نمی‌شود که مدام از مردم گفت و به آنها هشدار داد. واقعا در این شرایط کرونایی حداقل امکان نداشت تغییری در ساعت مشاغل فراهم شود؟ دوباره همه باهم سرکار بروند و باهم به خانه برگردند و در مترو و اتوبوس مثل دانه‌های بلال کنارهم بایستند و خدا را شکر کنند که زدن ماسک اجباری شده است.

مسؤولان محترم چند وقتی است فقط هشدار می‌دهند و از رشادت‌های کادر درمان می‌گویند. خوب اگر شرایط به مرحله بحران رسیده است، محدودیت‌ها را اعمال کنید.

می‌گویند کرونایی‌های اخیر به خاطر سفرهایی است که در تعطیلات عیدفطر و خرداد مردم رفتند. خوب چرا ایستادید تا مردم به سفر بروند. شما که می‌دانستید سفر رفتن یعنی کرونا گرفتن!

چقدر نوشتیم که حضرات مثل ایام عید و سیزده به در جلوی سفر رفتن مردم در روزهای تعطیل را بگیرد اما کو گوش شنوا؟ چه خوب گفته است که :« در خانه اگر کس است یک حرف بس است»

وقتی راه باز باشد و جاده دراز، مردم سفرشان را می‌روند. واقعا اگر عروسی‌ها اینقدر خطرناک است، تالارها را تعطیل کنید و اجازه ندهید در هیچ‌کجای کشور عروسی برگزار شود. خرج تالارها و بیکاری کارگرهای آنها را هم بدهید. تالارها برقرار هستند و برخی از آنها مراسم هم می‌گیرند و مردم تنها از پشت تریبون توصیه می‌کنند.

مردمی که با دلار ۲۱ هزار تومان و سکه ۱۱ میلیونی زندگی می‌کنند، وقتی از خانه خارج می‌شوند گاهی یادشان می‌رود خودشان را ببرند چه برسد به ماسک و الکل!

آمار نشان می‌دهد که وضعیت کرونا در کشور قرمز است. دست از رنگ بازی بردارید و سفید، قرمز و زرد را کنار بگذارید و محدودیت‌ها به ویژه سفر رفتن را اعمال کنید. تابستان است، فصل سفر رفتن، جوجه خوردن و هندوانه قاچ کردن، اگر این داستان را کنترل نکنید مطمئن باشید کرونا زودتر از آنچه فکر می‌کنید ما را فتح خواهد کرد.

آیا شبکه‌های اجتماعی مجازی نمایانگر جامعه هستند؟

فضای مجازی و آنچه درون شبکه‌های اجتماعی مجازی می‌گذرد چه نسبتی دارد با آنچه در دنیای واقعی رخ می‌دهد؟ آیا می‌توان آنچه در دنیای فضای مجازی می‌گذرد را به عنوان یک واقعیت اجتماعی به آنچه درون جامعه می‌گذرد تعمیم دارد؟

واقعیت آن است که ما نمی‌توانیم مشاهدات محدود خودمان از فضای مجازی را به کلیت جامعه تعمیم دهیم. اما اگر بتوانیم رفتار صدها هزار کاربر را رصد و بررسی کنیم شاید وضعیت تغییر کند. با این حال تحلیل رفتار صدها هزار کاربر شبکه‌های اجتماعی، ما را با حجم بزرگی از داده مواجه می‌کند که استخراج آن دشوار، و تحلیل آن دشوارتر است. اما برخی یافته‌ها نشان می‌دهد که در صورت «داده‌کاوی» و تحلیل این «کلان‌داده‌ها»، تعمیم نتایج آن‌ها به جامعه امکان‌پذیر است.

می‌توان نمونه‌های مشخصی از هم‌روندی داده‌های شبکه‌های اجتماعی با نظرسنجی‌ها را ارائه کرد. اولین بار، نگارنده با مقایسه میزان استفاده از تلگرام در تیرماه سال ۹۸ در مقایسه با اسفند سال ۹۷، این هم‌روندی را مشاهده کرد: همان قدر که کلان‌داده‌ها نشان می‌داد بازدید کانال‌های تلگرامی از اسفند تا تیرماه افت کرده است، به همان میزان نیز نظرسنجی ایسپا نشان می‌داد که کاربران تلگرام در این بازه زمانی کاهش یافته است.

در ماه‌های اخیر نیز موارد دیگری از هم‌روندی داده‌های شبکه‌های اجتماعی با نظرسنجی‌ها مشاهده شده است:

کاهش حساسیت به کرونا: تعداد توئیت‌ها و پست‌های تلگرامی مربوط به کرونا در فروردین امسال روند کاهشی داشته که این امر نشان‌ می‌دهد در مورد کرونا در شبکه‌های اجتماعی کمتر صحبت شده و می‌توان نتیجه گرفت که حساسیت‌ها نسبت به کرونا کاهش یافته است. موضوعی که در نظرسنجی ایسپا در مورد تداوم محدودیت‌های کرونایی در ماه فروردین نیز دیده می‌شود. مطابق با آن نظرسنجی، میزان موافقت مردم تداوم محدودیت‌ها کاهش یافته است که به نوعی مؤید کاهش حساسیت آن‌ها به موضوع کرونا بوده است.

افزایش اعتماد به رسانه‌های رسمی: اگر بپذیریم که میزان اعتماد به رسانه‌های مخالف جمهوری اسلامی با میزان اعتماد به رسانه‌های رسمی همبستگی منفی دارد، آنگاه می‌توان با بررسی روند اعتماد به رسانه‌های مخالف جمهوری اسلامی، وضعیت رسانه‌های رسمی را نیز پیش‌بینی کرد. داده‌های تلگرامی نشان می‌دهد که در بازه اسفند ۹۸ تا اردیبهشت ۹۹، یعنی بازه‌ای که اخبار در مورد کرونا به اوج خود رسیده بود، ۶ کانال تلگرامی مخالف جمهوری اسلامی نظیر بی‌بی‌سی فارسی، با کاهش محسوس فالوئر مواجه شده‌اند که احتمالا معنای آن این است که اعتماد به این کانال‌‌ها در موضوع کرونا کاهش یافته است. هم‌راستا با این یافته‌ها، نظرسنجی ایسپا نیز نشان می‌دهد که از ابتدای اردیبهشت ماه به این سو، به آمار رسمی در مورد کرونا بیشتر اعتماد شده است. از آنجایی که آمار رسمی عمدتا از رسانه‌های رسمی اعلام می‌شوند و همان‌گونه که مک‌لوهان می‌گوید پیام از رسانه جدا نیست، اعتماد به این آمار مؤید اعتماد به آن رسانه در موضوع کرونا نیز هست.

کاهش انتقادات به دولت در موضوع کرونا: تحلیل توئیت‌های منتشر شده در رابطه با دولت و مسئولان دولتی نشان می‌دهد که انتقادات از دولت در ماه‌های فروردین و اردیبهشت روندی مشابه با نتایج نظرسنجی ایسپا درمورد نارضایتی از دولت پیرامون کنترل شیوع کرونا، داشته است (در ماه‌های فروردین و اردیبهشت انتقاد به دولت عمدتا مربوط به موضوع کرونا بوده). نظرسنجی ایسپا و تحلیل توئیت‌های منتشر شده در رابطه با دولت هر دو کاهش انتقادات از دولت در دومقطع زمانی مشابه را نشان می‌دهد و از این منظر شاهد نوعی تشابه و هم‌روندی میان داده‌های فضای مجازی و داده‌های نظرسنجی هستیم.

موارد مذکور نشان می‌دهد که در برخی از «روندهای اساسی» و نه موارد خاص، شاهد نوعی هم‌روندی میان داده‌های فضای مجازی و داده‌های حاصل از نظرسنجی هستیم. به این معنا که اگر در طول زمان، رویکرد کاربران شبکه‌های اجتماعی را با داده‌های حاصل از نظرسنجی در یک موضوع مشخص مقایسه کنیم، احتمالا این داده‌ها هم‌روند بوده و فراز و فرود نمودار حاصل از آن مشابه با یکدیگر می‌باشد. این مسأله به خوبی گویای آن است که داده‌های فضای مجازی در برخی موضوعات می‌تواند معرّف بخش مهمی از جامعه باشد و نتایج تحلیل آن می‌تواند به فهم بهتر فضای اجتماعی نیز کمک کند.

یک ملاحظه مهم: با وجود آنکه روند ِداده‌های شبکه‌های اجتماعی با روند ِ نظرسنجی‌ها مشابه بوده است، اما تعمیم آن به همه موضوعات اجتماعی و سیاسی علمی نیست. برای نشان دادن رابطه دقیق‌تر میان داده‌های شبکه‌های اجتماعی و نظرسنجی‌ها، نیاز به پژوهش‌های منظمبیشتر و مطالعات طولی می‌باشد.

منتشر شده در روزنامه شرق

دکتر حسینی تشریح کرد؛

۹ چرخش تحول آفرین سازمان آموزش و پرورش استثنایی بر مبنای سند تحول بنیادین

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در شورای آموزش و پرورش شهرستان سبزوار که با حضور اعضای شورا، فرماندار و امامان جمعه سبزوار و روداب برگزار شد به تشریح چرخش های تحول آفرین سازمان آموزش و پرورش استثنایی بر مبنای سند تحول بنیادین پرداخت.

به گزارش عصر سبزوار، دکتر سید جواد حسینی با بیان اینکه آموزش و پرورش استثنایی در ۹ حوزه از فعالیت های خود چرخش های تحول آفرین بر مبنای سند تحول بنیادین داشته است اظهار داشت: چرخش از سمت تصدی گری در امور به توسعه مشارکت ها و مدیریت فرآیندی، از سوی اطلاعات سنتی به سوی اطلاعات سامانه ای، از ارائه خدمات توانبخشی به سمت خدمات توانبخشی و حمایتی، از کیت های آموزشی به سمت چند رسانه ای و از آموزش های نظری به آموزش های مهارتی و کاربردی از جمله چرخش های تحول آفرین در آموزش وپرورش استثنایی می باشد.

وی افزود: چرخش از کتاب های عادی و مناسب سازی شده به سمت کتاب های مناسب سازی شده و ویژه، از سوی مدارس ویژه به سمت مدارس ویژه و پذیرا، از رویکرد آموزش تفکیکی به سمت تلفیقی و فراگیر سازی و از سوی معلمان تک مهارتی به سمت معلمان چند مهارتی از دیگر چرخش های تحول آفرین می باشد.

وی با بیان اینکه در راستای تحقق این چرخش های تحول آفرین سه بسته تحولی “توسعه مشارکت ها کاهش تمرکز و اجتماعی شدن”، ” مدرسه انطباقی” و ” مداخلات بهنگام طلایی طراحی شده است اظهار داشت: تعداد برنامه های سال ۹۹ آموزش و پرورش استثنایی از لحاظ کمی و کیفی تحول یافته است و برنامه ها از ۶ برنامه به ۱۳ برنامه و فعالیت ها از ۱۸ فعالیت به ۴۶ فعالیت افزایش یافته است

حسینی افزود: پوشش برنامه ای در سه زیر نظام به پوشش همه زیر نظام های سند تحول بنیادین ارتقا یافته است و ۶۳ درصد کل برنامه ها و ۸۳ درصد برنامه های بسته های تحولی نوآورانه و تاسیسی هستند.

معاون وزیر با بیان اینکه نظام پهن پیکر تعلیم و تربیت از عارضه تمرکز و تصلب رنج می برد اظهار داشت: یکی از تحولات اداری در نظام آموزش و پرورش زدودن تمرکز است و مهمترین کار برای تمرکز زدایی اختیار دادن به مدارس، آموزش و پرورش استان ها و شورای آموزش و پرورش در استان ها است.

وی افزود: در راستای تمرکززدایی، دبیرخانه اجرایی ۳۲ برنامه سال ۹۹ سازمان آموزش و پرورش استثنایی به ۳۲ استان واگذار شده است.

حسینی اوقات فراغت را یک موقعیت یادگیری دانست و افزود: اوقات فراغت از اوقات رسمی در تعلیم و تربیت دانش آموزان موثر است زیرا مبتنی بر انگیزش و انتخاب است‌

معاون وزیر با بیان اینکه هیچ وزارتخانه ای سندی مترقی مشابه سند تحول بنیادین ندارد اظهار داشت: سند تحول بنیادین نقشه راه آموزش و پرورش است و تمرکز تمامی ارکان آموزش و پرورش بر اجرای این سند است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر وزارت آموزش و پرورش ۱۷۵ هزار نیروی باکیفیت کمبود دارد، افزود: در مدارس استثنایی تعداد دانش آموز و معلم باید ۶ به یک باشد که در حال حاضر این عدد ۱۱ به یک است.

حسینی با بیان اینکه امسال ۲۰ هزار نیرو جذب آموزش و پرورش می‌شوند که ۱۵۰۰ نفر از آنها جذب سازمان استثنایی می‌شوند، افزود: در حوزه توانبخشی، گفتار درمانی، کاردرمانی و بازی درمانی استاندارد آموزش و پرورش استثنایی ۲۵ به یک است که در حال حاضر ۱۵۰ به یک نفر است‌‌.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۶۰۰ مدرسه استثنایی و ۲۰ هزار مدرسه پذیرا در حوزه کودکان استثنایی داریم، گفت: ۲۱۰ مدرسه ویژه دانش آموزان استثنایی در کشور کمبود داریم که تاکنون کلنگ ۶۶ مدرسه از این تعداد با مشارکت خیرین به زمین زده شده است.

حسینی با تاکید به اینکه امسال سازمان استثنایی ۵۰ درصد افزایش اعتبار داشت، عنوان کرد: سازمان آموزش و پرورش استثنایی مولود انقلاب است و از سال ۷۲ تاکنون بودجه آن ۸ برابر افزایش پیدا کرده است.

معاون وزیر در پایان به ارائه آخرین آمار از برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورد به دبستان پرداخت و اظهار داشت: تاکنون ۱۸۰ هزار نفر از نوآموزان با مراجعه به مدارس، جهت انجام سنجش نوبت گیری کرده اند و ۲ هزار و ۵۵ نفر از این تعداد نیز مورد ارزیابی قرار گرفته اند.

شایان ذکر است معاون وزیر در سفر به شهرستان سبزوار از مدرسه در حال احداث کودکان طیف اتیسم بازدید به عمل آورد. این مدرسه در حال حاضر ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با ۹۰۰ متر مربع زیر بنا ساخته خواهد شد.

گفتنی است: بازدید از مرکز سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورد به دبستان از دیگر برنامه های سفر معاون وزیر به شهرستان سبزوار بود.

به مناسبت روز ملی ادبیات کودک و نوجوان

داستان ‌ها و قصه ‌هایی که در کتاب‌ های کودکان و نوجوانان یافت می‌شوند، کلماتی‌ هستند برای کودک و آموزه‌ هایی برای بزرگسالانی که کودکی را یادشان نیست.
ادبیات کودک و نوجوان به طور کلی به نوشته و سروده‌ هایی با زبان کودکان و نوجوانان اطلاق می‌شود که می‌توانند مَثل، قصه، داستان و نمایشنامه و شعر باشند؛ یا نوشته‌هایی در زمینه‌ی دین، علم، هنر و سرگرمی.

موضوع ادبیات کودکان و نوجوانان همیشه از اهمیت بالایی برای تربیت و پرورش تفکر در کودکان برخوردار بوده است؛ موضوعات و اهمیتی که فقط در کتاب و فرهنگ خلاصه نمی‌شود و اهمیتی فراتر از سرگرمی دارند.

در روایتی از امیر المومنین (ع) آمده است: «یادگیری در کودکی مانند نقاشی و اثر گذاشتن بر روی سنگ است»

کودکان با داستان است که می‌دانند باید خود را دوست داشته باشند، مفهوم پیچیده‌ی احترام را می‌فهمند، با تفاوت ‌ها و با صلح آشنا می‌شوند و با ادبیات است که چگونه نگریستن را یاد می‌گیرند.

بین تمام داستان‌ها و قصه‌ها و روایت‌های کودکانه، آنی تاثیرگذار تر است که مورد پسند کودک باشد. برای انتخاب کتابِ درست، بسیار گزینه است و درست ‌ترین آن ‌ها انتخاب خود کودک یا نوجوان از بین کتاب‌های موردتایید است .
امروز، ۱۸ تیر روز ملی ادبیات کودک و نوجوان نام‌گذاری شده است تا در این روز بشود دقیق ‌تر اهمیت آن را یادآوری کرد و برای انتخاب داستان‌های مناسب تحقیق و جست‌وجو کرد.

در حقیقت ۱۸ تیر، سال‌ روز درگذشت مهدی آذریزدی، پرتیراژ ترین نویسنده‌ ی کودک و محبوب ‌ترینشان است. او که در زمینه‌ِ فقه و دین تحصیل می‌کرد اولین تجربه‌ ی نویسندگی ‌اش را با مجموعه کتاب‌های «قصه‌ های خوب برای بچه ‌های خوب» آغاز کرد.

وی در سال ۱۳۸۸ درگذشت و شورای عالی انقلاب بنابر پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی، در سال ۱۳۹۲، این روز را روز ملی ادبیات کودک و نوجوان اعلام کرد.

علت این نام‌گذاری علاوه بر بزرگداشت مهدی آذریزدی و ارجمندی تلاش ‌های وی، آشتی و آشنایی کودکان با کتاب و ادبیات بوده است و به این جهت هر ساله در این روز برنامه ‌های متنوعی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و موسسه‌های وابسته به ادبیات کودک به منظور ترویج کتاب‌ خوانی و معرفی آثار برگزیدگان برگزار می‌شود.

 

۱۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در سبزوار شناسایی شدند

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اعلام کرد طی شبانه روز گذشته، براساس معیارهای قطعی تشخیص، ۱۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در سبزوار و شهرستان های تابعه شناسایی شد و مجموع مبتلایان به کرونا تا به امروز در سبزوار و مناطق تحت پوشش به ۷۲۲ نفر رسید.

به گزارش عصر سبزوار، همچنین طی روز گذشته در سبزوار یک نفر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را ازدست داده و مجموع جانباختگان تا امروز به ۵۳ نفر رسید.

برگزاری هرگونه مراسم در آرامستان‌های سبزوار ممنوع شد

رئیس سازمان آرامستان های شهرداری سبزوار گفت: با توجه مصوبه اخیر ستاد شهرستانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا بر ممنوعیت تجمعات، زیارت اهل قبور و برگزاری هرگونه مراسم در آرامستان های سبزوار ممنوع ‌شد.

به گزارش عصر سبزوار، قاسم دارینی اظهار داشت: بر این اساس، ضمن ممنوعیت برگزاری مراسم ترحیم و یادمان، حضور در آیین تشییع و تدفین اموات نیز فقط برای بستگان درجه یک امکانپذیر خواهد بود و شرط حضور محدود بستگان درجه یک در نماز میت، تشییع و تدفین استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است و در غیر این صورت از حضور افرادی که هشدارهای بهداشتی را رعایت نکرده و جان دیگر شهروندان را به خطر اندازند، ممانعت به عمل خواهد آمد.

آغاز طرح ۴۰ درصد کاهش میزان بدهی ساختمانی در سبزوار

مدیر درآمد شهرداری سبزوار گفت: با موافقت شورای اسلامی شهر سبزوار، شهرداری سبزوار اجازه یافت تا بدهی ساختمانی شهروندانی را که مبادرت به پرداخت نقدی نمایند، مشمول ۴۰ درصد کاهش در میزان بدهی از زمان تصویب و ابلاغ به مدت دو ماه از کل بدهی ملک نماید.

به گزارش عصر سبزوار، یزداد تاکید کرد: این کاهش به جز عوارض نوسازی، خودرو و جریمه کمیسیون ماده صد محاسبه می شود.

او همچنین اضافه کرد: کاهش در میزان بدهی برای مناطق هدف شهر سبزوار ۱۵ درصد بیشتر اعمال خواهد شد.

یزداد در ادامه گفت: مودیانی که مبادرت به پرداخت نقدی عوارض و بهای خدمات خود (پسماند و صنفی، آتش نشانی، فضای سبز) نمایند در ماه های فروردین، اردیبهشت، خرداد از ۵۰ درصد، تیر، مرداد و شهریور از ۴۰ درصد ، مهر، آبان، آذر از ۳۰ درصد و دی، بهمن و اسفند از ۲۵ درصد کاهش در میزان بدهی بهره مند می شوند.

شناسايي متهم به کلاهبرداری با شگرد فروش ارزهاي ديجيتال 

فرمانده انتظامي شهرستان سبزوار از شناسايي فردی كه با شگرد فروش ارزهاي ديجيتال در فضاي مجازي، مبلغ ۷۰۰ ميليون ريال از یک شهروند كلاهبرداري کرده بود، در این شهرستان خبر داد

به گزارش عصر سبزوار، سرهنگ” حسين بيات مختاري ” در تشريح اين خبر گفت: در پي شكايت يكي از شهروندان مبني بر اين كه در يك گروه فضای مجازی مبلغ ۷۰۰ ميليون ريال از وي كلاهبرداري شده است،‌ پیگیری موضوع در دستور كار کارشناسان پليس فتا سبزوار قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در اظهارات خود عنوان کرد در يك كانال در فضای مجازی جذب پيام هايي در رابطه با آينده پرسود و سرمايه گذاري در زمينه ارزهاي ديجيتال شدم كه پس از ارتباط گيري با متهم به سرمايه گذاري در اين حوزه متقاعد و پس از واريز مبلغ ۷۰۰ ميليون ريال به حساب این شخص هيچ گونه ارز ديجيتالي تحويل من نشد و فروشنده نیز تاكنون پاسخگو نیست.

اين مقام انتظامي تصريح كرد: كارشناسان پليس فتا با انجام اقدامات فني و تخصصي، پرده از شيوه و شگرد اين فرد سودجو برداشته و وي را كه ساكن استان تهران است‌ شناسايي و با هماهنگي مقام قضايي كليه حساب هاي متهم مسدود و دستگيري وي با هماهنگي دادسراي محل سكونتش در دستور كار قرار گرفته است .

فرمانده انتظامی شهرستان سبزوار از کاربران فضای مجازی خواست در خريد هاي اينترنتي خود هوشيار باشند و با دقت در تراكنش هاي مالي،‌ واريز وجه را پس از دریافت کالا انجام دهند.

کشف ۷۲ کیلوگرم مواد مخدر در سبزوار

فرمانده انتظامی شهرستان سبزوار از کشف ۷۲ کیلوگرم تریاک و دستگیری ۲ متهم در این شهرستان خبر داد.

به گزارش عصر سبزوار، سرهنگ حسین بیات مختاری در تشریح این خبر گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر انتقال مواد مخدر از استانهای جنوبی کشور به مقصد استان خراسان رضوی، با یکدستگاه تریلی اسکانیا، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان سبزوار قرار گرفت .

سرهنگ بیات مختاری افزود : ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان با گشتهای پوششی در محورهای مواصلاتی شهرستان، موفق به شناسایی تریلی مذکور در محور سبزوار -شاهرود شدند .

وی گفت: ماموران با تعقیب و مراقبت این تریلی و استفاده از یک فرصت مناسب این خودرو را که به ظاهر دارای بار ذرت بود، متوقف و در بازرسی از آن مقدار ۷۲ کیلوگرم تریاک که به صورت ماهرانه ای جاسازی شده بود را کشف کردند .

این مقام انتظامی تصریح کرد: راننده و سرنشین ۴۷ و ۲۲ ساله این تریلی دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند و تحقیقات پلیس در این رابطه ادامه دارد .