آخرین اخبار سایت
کد خبر : 24926
سه شنبه - ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵

اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار فرهنگی به سبزوار

سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه سبزوار گفت: ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه امور فرهنگی برای ساخت مجتمع فرهنگی هنری این شهرستان در شمال شهر و در منطقه توحیدشهر اختصاص یافت.

به گزارش عصر سبزوار، حسین شاد با بیان اینکه ساخت مجتمع فرهنگی همیشه به عنوان یکی از مطالبات فرهنگی شهروندان سبزواری مطرح بوده است، افزود: بر اساس رویکرد توسعه فرهنگی دولت تدبیر و امید، به این مطالبه شهروندان سبزواری در جریان سفر رئیس جمهور به غرب خراسان پاسخ داده شد.

وی با اشاره به اینکه بر این اساس از محل اعتبارات سفر رئیس جمهوری به غرب خراسان، ۳۰ میلیارد تومان برای ساخت مجتمع فرهنگی هنری سبزوار در نظر گرفته شده، ادامه داد: در گام نخست یک سوم این مبلغ جذب شده و عملیات اجرایی ساخت مجتمع فرهنگی هنری سبزوار آغاز شده است.

شاد با اظهار اینکه این مجتمع فرهنگی در زمینی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع و ساختمان ۳ هزار و ۷۰۰ مترمربعی، ساخته خواهد شد و از بخشهای رواق، نگارخانه و سالن اجتماعات برخوردار است، تصریح کرد: همچنین در چارچوب طراحی معماری ساختمان مجتمع فرهنگی هنری سبزوار، از برخی نمادها و آثار تاریخی همین شهرستان استفاده می‌شود.

گفتنی ست؛ سبزوار با نامهای پیشین “ساسویه”، “بیهق” و “سربداران”، در طول زمان نماد تاریخ و علم و همواره یکی از مهمترین مراکز جمعیتی، دانشگاهی، فرهنگی، اسلامی و تاریخی ریشه‌دار در شمال شرق فلات ایران بوده؛ بطوری که فعالیت مراکز فرهنگی، علمی، دانشگاهی و همچنین حوزه‌های علمیه آن، پیشینه‌ای دیرین دارند.