آخرین اخبار سایت
کد خبر : 27206
دوشنبه - ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۱

دانیال به مادرش تحویل داده شده است

رئیس دادگستری سبزوار گفت: دو روز پیش خبر آزار و اذیت دانیال کودک ۹ ساله، در رسانه ها انتشار یافت که در تعاقب جریحه دار شدن احساسات عمومی شهروندان، دستورات لازم از طریق رئیس محترم دادگستری استان، به حوزه قضایی شهرستان ششتمد ابلاغ گردید.

به گزارش عصر سبزوار، میرعلم سیدی افزود: در اجرای ماده ۵ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان با توجه به اینکه کودک‌آزاری از جرائمی است که برای رسیدگی قضایی به آن نیازمند شکایت شاکی خصوصی نمی باشد، به اطلاع شهروندان می رساند به محض اطلاع و مشاهده احدی از کارکنان پلیس آگاهی سبزوار از این جرم، بی درنگ به این پرونده ورود و در بدو امر این کودک آسیب دیده به بیمارستان منتقل و تحویل مادرش شد.

وی ادامه داد: با توجه به احتمال متواری شدن عاملان این جرم به سبزوار، فرمانده انتظامی سبزوار نیز، ماموریت ویژه ای در این خصوص طراحی و به کارکنان تحت امر خود جهت دستگیری این مجرمان، ابلاغ کرد. با تلاش و پیگیری های مستمر سرهنگ حسین بیات مختاری و عوامل تحت امر وی در پلیس آگاهی سبزوار، ابتدا نامادری این کودک دستگیر و در پی تعقیب و مراقبتهای صورت گرفته، پدر دانیال نیز در سبزوار دستگیر و در چنگال قانون گرفتار شدند.

سیدی خاطرنشانکرد: دستگاه قضایی در اجرای ماده ۶ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان که اشاره می دارد ‌((کلیه افراد و مؤسسات و مراکزی که به نحوی مسؤولیت نگاهداری و‌ سرپرستی کودکان را بر عهده دارند، مکلفند به محض مشاهده موارد کودک آزاری، مراتب را‌ جهت پیگرد قانونی و اتخاذ تصمیم مقتضی به مقامات صالح قضائی اعلام نمایند)) پیگیر انجام این ‌قانون بوده و با مجرمان در این پرونده، برخورد قانونی لازم را انجام خواهد داد.