آخرین اخبار سایت
کد خبر : 27450
شنبه - ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶

تایید دومین مورد مثبت کرونای انگلیسی در غرب خراسان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: نتیجه آزمایش یک نفر از چند بیمار مشکوک مبتلا به سویه انگلیسی ویروس کرونا که از شهرستانهای زیر پوشش این دانشگاه به تهران ارسال شده بود، مثبت اعلام شد.

به گزارش عصر سبزوار، دکتر علیرضا مسلم با بیان اینکه بیمار مبتلا به کرونای جهش یافته انگلیسی هم‌اینک در بیمارستان واسعی سبزوار بستری است. همچنین همه اعضای خانواده این بیمار نیز، در سبزوار، در قرنطینه به سر می‌برند، افزود: قدرت سرایت سویه انگلیسی کرونا نسبت به سویه چینی این ویروس بسیار بیشتر است بطوری که شدت علائم بیماری و احتمال مرگ ناشی از آن افزایش یافته است.

وی ادامه داد: راههای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و گونه جهش ‌یافته انگلیسی آن “استفاده از ماسک طبی صورت، رعایت فاصله فیزیکی در اجتماع، شستشوی مکرر دستها، ماندن در خانه، پرهیز از رفت و آمدهای غیرضروری و حضور نیافتن در اجتماعات” است.

مسلم یادآور شد: با توجه به نزدیک شدن سال نو و تعطیلات عید نوروز، از همه شهروندان تقاضا می‌شود نه تنها از رفت و آمد غیرضروری در سطح شهر و تجمع در فروشگاهها و مراکز خرید به شدت پرهیز کنند بلکه هر برنامه‌ای را برای سفر لغو نمایند.

وی اظهار داشت: هرگونه بی‌توجهی، سهل‌انگاری و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی زمینه‌ساز موج جدید شیوع ویروس کرونا خواهد بود. پیش از این اولین‌ مورد ابتلا به کرونای انگلیسی در غرب خراسان، در بجستان به ثبت رسیده بود.