رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 14 May

به گزارش عصر سبزوار،در ابتدای جلسه مالکین مشکلات خود را مطرح کردند و در ادامه رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر گفت: ظرفیت سطح شهر برای ساخت و ساز تکمیل شده و باید مکان هایی برای انتقال سرریز های ساخت و ساز قانونی از لحاظ شهرسازی، علمی و زیستی در نظر بگیریم. علی […]

به گزارش عصر سبزوار،در ابتدای جلسه مالکین مشکلات خود را مطرح کردند و در ادامه رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر گفت: ظرفیت سطح شهر برای ساخت و ساز تکمیل شده و باید مکان هایی برای انتقال سرریز های ساخت و ساز قانونی از لحاظ شهرسازی، علمی و زیستی در نظر بگیریم.

علی اکبر فروغی مقدم با اشاره به اراضی شمال شهر گفت: سجاد شهر یکی از مناطق مناسب شهر برای ساخت و ساز اصولی است که متاسفانه چندین سال در پروسه اداری مانده است و مسئولین ذیربط باید برای حل مشکلات این منطقه تسریع کنند.

وی با تاکید بر آماده سازی مناطق شمال شهر به ویژه سجاد شهر و بلوک‌های ۷، ۸، ۹ و ۱۰ توحید شهر گفت: باید مردم در مکان هایی که اصول شهرسازی رعایت شده و زیرساخت‌ها پیش بینی شده است ساخت و ساز کنند.

فروغی همچنین با تاکید بر استمرار جلسات تا حصول نتیجه اظهار داشت: کمیسیون عمران و توسعه شهری با اصرار بر رعایت اصول شهرسازی و معماری خواستار رفع مشکلات توسط مسئولین مربوطه است در این راستا مشارکت و همکاری مالکین در تسریع امور تاثیر گذار است.

مسئول دفتر امام جمعه در این جلسه گفت: امام جمعه محترم از معطل ماندن چند ساله ۶۰۰ تا ۷۰۰ خانوار به علت مشکل بین شهرداری و موسسه دیار آبادانی سربداران گلایه مند هستند و باید شورا مدیریت کند.

امین کوشکی با بیان اینکه جلسات مداوم با حضور مسئولان و نهادهای مربوطه برگزار شود تا مشکل حل شود، بر احترام به حقوق مالکین بر تعیین روزشمار برای انجام امور تاکید کرد.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری سبزوار نیز با بیان اینکه تاریخچه سجاد شهر به زمان احداث و تاسیس فرودگاه برمی ‌گردد، گفت: طی دو دهه اخیر اداره کل راه و شهرسازی استان فقط برای هسته اصلی شهر سبزوار طرح تفصیلی تهیه کرده و تاکنون طرح تفصیلی ویژه شمال شهر به شهرداری ابلاغ نشده است.

مرتضی احمدی با تاکید بر ضرورت تهیه طرح تفصیلی ویژه شمال شهر افزود: این مهم نیازمند مشارکت مالی شهرداری و مالکین سجاد شهر است تا روند تهیه طرح تسریع شود که جناب کوشکی شهردار محترم آمادگی پرداخت یک سوم هزینه را اعلام کرده‌اند.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۸۶ با موسسه آبادانی دیار سربداران تفاهم‌ نامه‌ای منعقد شده است که در این تفاهم ‌نامه، مقرر شده خیابان های اصلی توسط این موسسه احداث شود و مشکلات کنونی مالکین سجاد شهر، به شهرداری مربوط نمی‌شود و به موسسه دیار آبادانی سربداران ارتباط دارد.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری سبزوار اظهار داشت: طی سال‌های گذشته، شهرداری جلسات متعددی با مدیران این موسسه برگزار کرده است که پیگیری های مستمر چند ماهه اخیر، باعث شد که موسسه احداث خیابان‌های اصلی را بپذیرد.

نماینده موسسه آبادانی دیار سربداران سبزوار در این جلسه گفت: در گذشته مابین موسسه و نهادهای مربوطه توافقی صورت گرفته است که موسسه به تعهدات خود در این توافق پایبند است.

وی با اشاره به انتخاب پیمانکار و تجهیز کارگاه عملیات اجرایی احداث خیابان‌های اصلی، افزود: جدول و مصالح مورد نیاز پروژه اجرای خیابان های اصلی سجاد شهر توسط پیمانکار در محل تخلیه شده و شروع عملیات در گرو جوابیه از اداره کل ثبت اسناد و املاک استان است که طبق گفته مسئولان، طی هفته‌های آینده حاصل خواهد شد.

گفتنی ست؛ در این جلسه، اعضای کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر سبزوار با اجرای خیابان‌های اصلی سجاد شهر و تهیه نقشه موافقت کردند.

/انتهای پیام

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
141
روز گذشته
پیگیری نمایندگان منطقه برای عدم ادغام دانشگاه فناوریهای نوین سبزوار با دانشگاه حکیم سبزواری و عدم حذف ردیف بودجه آن
141
روز گذشته
افزایش اعتبارات دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰
141
روز گذشته
اختصاص مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از سوی سازمان بازآفرینی شهری ایران جهت احداث حسینیه شهدا در گلزار شهدای سبزوار
141
روز گذشته
اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه تکمیل سالن اجتماعات ۱۱۰۰ نفری دانشگاه حکیم سبزواری از محل اعتبارات متمرکز در اختیار وزیر علوم با ارسال نامه از سوی دانشگاه
141
روز گذشته
احیای ردیف اعتباری تکمیل سالن اجتماعات ۱۱۰۰ نفری دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰
70
روز گذشته
پوشش کامل تلفن همراه در بزرگراه سبزوار – نیشابور تا نیمه اسفند ۹۹
141
روز گذشته
سرمایه گذاری و مشارکت ایدرو در ۹ طرح و ایمیدرو (توسعه و نوسازی صنایع معدنی ایران) در ۴ طرح صنعتی و معدنیِ غرب خراسان و پیگیری این موضوعات توسط مدیران این دو مجموعه
126
روز گذشته
بررسی سرمایه گذاری شرکت توسعه و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در حوزه احداث کارخانه ۵۰ هزار تنی لاستیک در جغتای و اعلام نتیجه به مجلس تا ۱۵ روز آینده