رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۵ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 15 June
  • شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۷
  • کد خبر : 18063
  • مشاهده : 368 بازدید
  • گزارش
  • چاپ خبر : گلایه مندی ها از بیمه تکمیلی جانبازان

به گزارش عصر سبزوار،از مهرماه سال ۹۶ با اتمام قرارداد بنیاد شهید با بیمه ایران بیمه دی با انعقاد قراردادی یک‌ساله مسئولیت بیمه درمان تکمیلی ،پذیرش خانواده های تحت پوشش بنیاد شهید در مراکز طرف قرارداد بنیاد و پرداخت مطالبات درمانی آن ها را برعهده گرفت. در این صورت افراد بیمه شده در صورت مراجعه […]

به گزارش عصر سبزوار،از مهرماه سال ۹۶ با اتمام قرارداد بنیاد شهید با بیمه ایران بیمه دی با انعقاد قراردادی یک‌ساله مسئولیت بیمه درمان تکمیلی ،پذیرش خانواده های تحت پوشش بنیاد شهید در مراکز طرف قرارداد بنیاد و پرداخت مطالبات درمانی آن ها را برعهده گرفت.

در این صورت افراد بیمه شده در صورت مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه و بنیاد از خدمات پزشکی رایگان بهره مند می شوند.

همچنین در صورت مراجعه خانواده های جانبازان و ایثارگران به مراکزی که طرف قرارداد بیمه دی نیستند می توانند با مراجعه به دفاتر بیمه دی هزینه های درمانی را دریافت کنند.

اما در این میان جانبازان با مشکلات عمده ای دست و پنجه نرم‌می کنند و از عمده ترین مشکلاتی که جانبازان از آن گلایه مند هستند، در زمینه پرداخت هزینه های درمانی است.

یکی از جانبازان با ۴۰ درصد جانبازی در زمینه مشکلاتش به عصر سبزوار گفت: مشکل ما جانبازان در مورد بیمه تکمیلی دی است و چند وقت است که از عمل قلبم‌می گذرد ولی هنوز مبلغی پرداخت نشده است و کسی هم پاسخگو نیست.

همچنین یکی دیگر از جانبازان با ۲۰ درصد جانبازی گفت: عدم‌پرداخت به موقع و طولانی شدن زمان پرداخت فاکتورها و همچنین لغو قرارداد اکثر مراکز درمانی خصوصی و پزشکان متخصص معضلی است که با آن درگیر هستیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران سبزوار نیز در خصوص مشکلات جانبازان در گفت وگو با عصر سبزوار اظهار کرد: بیمه تکمیلی دی با تمامی بیمارستان های دولتی تحت نظر علوم پزشکی و بیمارستان خصوصی قرارداد دارند.

مهدی محتشم افزود: سرانه بیمه برای هر فرد چیزی حدود ۱۳۰ هزارتومان است که به صورت متمرکز از طرف مرکز پرداخت میشود.

محتشم در خصوص نحوه پرداخت هزینه های بیمه جانبازان گفت: پرداخت هزینه در بیمارستان طرف قرارداد با ارائه یک فتوکپی از صفحه اول دفترچه بیمه صورت می گیرد.

وی در خصوص این مشکلات وعلت لغو قرارداد بعضی مراکز، بیان کرد: باتوجه به شرایط اقتصادی امروزه متاسفانه به دلیل مشکلات مالی و کمبود نقدینگی در حال حاضر این مشکلات پیش آمده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با توجه به اینکه اکثر جانبازان گلایه مند از عدم پرداخت به موقع هزینه های درمان خود بودند،تصریح کرد: در موارد مبالغ بالا به صورت درخواست تلفنی به مرکز پیگیری شکل می گیرد که حداکثر در ۲ماه مبلغ واریز می شود ولی در خصوص مبالغ کم پیگیری به این شکل نمی شود.

محتشم در پایان گفت: هرخدمتی که بنیاد انجام‌دهد، کوچک ترین جبران از خودگذشتگی جانبازان نمی شود ولی متاسفانه امروزه به دلیل شرایط اقتصادی اکنون این مشکلات پیش آمده است.

حل مشکلات بیمه تکمیلی جانبازان نیازمند عزم جدی مسئولان است تا بخشی از گلایه مندی آنها از بهره مندی امکانات و خدمات اولیه برطرف شود.

/انتهای پیام

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
173
روز گذشته
پیگیری نمایندگان منطقه برای عدم ادغام دانشگاه فناوریهای نوین سبزوار با دانشگاه حکیم سبزواری و عدم حذف ردیف بودجه آن
173
روز گذشته
افزایش اعتبارات دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰
173
روز گذشته
اختصاص مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از سوی سازمان بازآفرینی شهری ایران جهت احداث حسینیه شهدا در گلزار شهدای سبزوار
173
روز گذشته
اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه تکمیل سالن اجتماعات ۱۱۰۰ نفری دانشگاه حکیم سبزواری از محل اعتبارات متمرکز در اختیار وزیر علوم با ارسال نامه از سوی دانشگاه
173
روز گذشته
احیای ردیف اعتباری تکمیل سالن اجتماعات ۱۱۰۰ نفری دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰
102
روز گذشته
پوشش کامل تلفن همراه در بزرگراه سبزوار – نیشابور تا نیمه اسفند ۹۹
173
روز گذشته
سرمایه گذاری و مشارکت ایدرو در ۹ طرح و ایمیدرو (توسعه و نوسازی صنایع معدنی ایران) در ۴ طرح صنعتی و معدنیِ غرب خراسان و پیگیری این موضوعات توسط مدیران این دو مجموعه
158
روز گذشته
بررسی سرمایه گذاری شرکت توسعه و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در حوزه احداث کارخانه ۵۰ هزار تنی لاستیک در جغتای و اعلام نتیجه به مجلس تا ۱۵ روز آینده