• امروز : جمعه - ۲۱ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 12 August - 2022

مروری بر اخبار

علم گردانی، آیینی با اَشکال مختلف در غرب خراسان حضور ۵ دانشگاه غرب خراسان در رتبه بندی وبومتریکس پیام علی اصغر عنابستانی نماینده غرب خراسان در مجلس به مناسبت روز خبرنگار تعیین تکلیف کمیسیونهای شورای شهر سبزوار در سال دوم پیگیری سهم غرب خراسان از مصوبات سفر استانی هیات دولت معدوم شدن ۲۸ هزار جوجه مبتلا به نیوکاسل در سبزوار سبزوار، رتبه نخست کشور در کاهش اعزام مسمومان به مرکز استان پایان کار متهمان به سرقت کابل های برق و مخابرات در جوین «کوي گلستان» را دريابيد توصیه های رییس اورژانس سبزوار برای پیشگیری از گرمازدگی قیام تاریخی حضرت امام حسین به روایت دکتر علی شریعتی نگاهی به آیین های عزاداری عاشقان حسینی در غرب خراسان اسرار لورفته و سکوت نمایندگان فرمانده انتظامی سبزوار به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار پیامی صادر کرد بزرگترین نخل عاشورایی غرب خراسان در مزینان داورزن مراسم ۸۰ ساله چادر پوشان حسینیه قنادهای سبزوار فیلم درگیری در هیئت کوی گلستان سبزوار مربوط به روز تاسوعا و عاشورا نیست از سال آینده ۲ کنکور در یک سال برگزار می شود سفر استاندار با مینی بوس به جغتای/ بازدید نظری از کشت و صنعت جوین اعتراف حامی دیروز دولت: حذف ارز ترجیحی، جراحی اقتصادی نبود

نگاهی به عملکرد فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار در خرداد ۱۴۰۱/ مسافران جابجا شده از ۲ هزار نفر فراتر رفت

  • کد خبر : 1988
  • 12 مرداد 1401 - 14:43

 

🔹در خرداد ۱۴۰۱، از ۵۷ فرودگاه در کشور پرواز مسافری انجام شده که از این تعداد، ۵۳ فرودگاه تحت مالکیت شرکت فرودگاههای کشور بعنوان ارگان دولتی بودند. همچنین فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار، با انجام ۲۲ سورتی پرواز، ۲،۰۹۵ نفر مسافر و ۱۶،۴۰۳ کیلوگرم بار و پست را طی این ماه، جابجا کرده است.

🔹در خرداد ۱۴۰۱، فرودگاه بین‌المللی شهدای سبزوار به لحاظ تعداد پرواز رتبه ۴۱ (بصورت مشترک با بندرلنگه، جهرم و گچساران)، در تعداد مسافر رتبه ۳۲ و در میزان بار و پست رتبه ۳۴ را بین ۵۳ فرودگاه دولتی دارای پرواز در این ماه، کسب کرده است.

🔹در خرداد ۱۴۰۱، عملکرد فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار، ۲۲ درصد افزایش در تعداد پرواز (۴ پرواز بیشتر)، ۳۶ درصد افزایش در تعداد مسافر (۵۵۵ نفر مسافر بیشتر) و ۴۸ درصد افزایش در میزان جابجایی بار و پست (۵،۲۹۳ کیلوگرم بار و پست بیشتر) را، نسبت به خرداد ۱۴۰۰ نشان می دهد.

🔹در خرداد ۱۴۰۱، عملکرد فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار نسبت به ماه قبل از آن (اردیبهشت ۱۴۰۱)، در بخش تعداد پروازها با ۲۲ درصد افزایش (۴ پرواز بیشتر)، در بخش جابجایی مسافر با ۲۴ درصد افزایش (۴۰۹ نفر مسافر بیشتر) و در بخش جابجایی بار و پست، با ۲۶ درصد افزایش (۳،۳۳۹ کیلوگرم بار بیشتر)، روبرو بوده است.

🔹در خرداد ۱۴۰۱، فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار ۰،۰۸ درصد از کل پروازها، ۰،۰۶ درصد از کل مسافران و ۰،۰۵ درصد از کل ارسال بار و پست در ۵۷ فرودگاه فعال دولتی و غیردولتی کشور در این ماه را، در اختیار داشته که از این حیث، در مورد اول رتبه ۴۷، در مورد دوم رتبه ۳۵ و در مورد دوم رتبه ۳۷ را، کسب کرده است.

🔹در خرداد ۱۴۰۱، در هر پرواز انجام شده از فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار، بطور متوسط ۹۵ نفر مسافر و ۷۴۶ کیلوگرم بار و پست (۸ کیلوگرم برای هر نفر)، جابجا شده اند که از این لحاظ، این فرودگاه از میان ۵۳ فرودگاه فعال دولتی کشور طی این ماه، در رتبه ۲۲ و بالاتر از ۱۰ فرودگاه مرکز استان، قرار گرفته است.

🔹در خرداد ۱۴۰۱، فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار، دومین فرودگاه فعال شمال شرق ایران پس از مشهد، به لحاظ تعداد مسافر و مقدار بار و پست جابجا شده می باشد که تنها از نظر تعداد پرواز، مشهد و بجنورد را بالاتر از خود می بیند و فرودگاه شاهرود نیز، در تعطیلی به سر میبرد.

🔹در خرداد ۱۴۰۱، عملکرد تنها فرودگاه غرب خراسان، از ۱۰ مرکز استان شامل قم و قزوین (فاقد فرودگاه)، سمنان (فاقد پرواز)، بجنورد، یاسوج، شهرکرد، زنجان، اراک، همدان (جابجایی مسافر و بار و پست کمتر)، زنجان، اراک و همدان (با پرواز کمتر) و همدان، بجنورد و ایلام (با پرواز غیرمسافری کمتر)، بالاتر بوده است.

🔹طی ۳ ماهه نخست سال ۱۴۰۱؛ ۵،۰۷۰ مسافر و ۴۰،۵۰۵ کیلوگرم بار و پست با ۵۴ پرواز، از فرودگاه بین‌المللی شهدای سبزوار جابجا شده اند که این فرودگاه را از میان ۵۴ فرودگاه فعال طی این ماهها، در رتبه ۴۵ در تعداد پرواز، رتبه ۳۳ در میزان مسافر و رتبه ۳۴ در مقدار بار و پست جابجا شده، قرار می دهد.

🔹طی ۳ ماهه نخست سال ۱۴۰۱، فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار از نظر تعداد پرواز مشترک یا بالاتر از ۴ مرکز استان سنندج، همدان، اراک و زنجان و از نظر تعداد مسافر و میزان بار و پست جابجا شده، بالاتر از ۷ مرکز استان بجنورد، یاسوج، شهرکرد، سنندج، همدان، اراک و زنجان، قرار گرفته است.

🔹در ۳ ماهه نخست سال ۱۴۰۱، آمار عملکرد فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار نسبت به ۳ ماهه نخست سال ۱۴۰۰، با ۸ درصد افزایش در تعداد پروازها (۴ پرواز بیشتر)، ۴۴ درصد افزایش در تعداد مسافران (۱۵۵۲ نفر بیشتر) و ۴۶ درصد افزایش در میزان جابجایی بار و پست (۱۲،۷۹۸ کیلوگرم بیشتر)، روبرو بوده است.

🔹در خرداد ۱۴۰۱، پروازهای فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار، تنها در مسیر تهران و توسط شرکت هواپیمایی آتا با هواپیمای بوئینگ و میزان تاخیر ۶۳ درصدی و مقدار ابطال ۱۰ درصدی، صورت گرفت. طی ۳ ماهه نخست سال ۱۴۰۱، از ۶۱ فرودگاه کشور پرواز غیر مسافری انجام شد.

🔹در خرداد ۱۴۰۱، ۳۵ پرواز غیرمسافری از فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار، انجام گرفت که مجموع پرواز های غیر مسافری این فرودگاه طی سه ماهه نخست امسال را، به ۹۳ مورد (بالاتر از ۳۰ فرودگاه از جمله ۳ مرکز استان شامل یاسوج، بجنورد و ایلام) می رساند.

🔹در خرداد ۱۴۰۱، پروازهای غیر مسافری فرودگاه غرب خراسان، رتبه ۳۲ تعداد پروازهای غیر مسافری، بین ۵۲ فرودگاه دولتی دارای این نوع پروازها در کشور طی ماه مذکور را، به این فرودگاه میدهد که این جایگاه، بالاتر از ۲۰ فرودگاه از جمله ۳ مرکز استان همدان، بجنورد و ایلام است. در این ماه، یک پرواز بین المللی (فرود اضطراری پرواز نجف – مشهد)، برای فرودگاه سبزوار ثبت شد.

🆔 @Asrsabzevar

لینک کوتاه : https://asrsabzevar.ir/?p=1988
  • نویسنده : حمیدرضا باقری تبار

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.