• امروز : شنبه - ۲۳ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 13 July - 2024

مروری بر اخبار

عنابستانی: مؤسسهٔ آبادانی، در پیشرفت سبزوار بسیار مؤثر بوده و باید الگو قرار گیرد ممنوعیت عرضه و مصرف تخم مرغ فاقد نشانه‌گذاری در مراکز عرضه پاسپورت ایرانی در میان ۱۰ پاسپورت آخر جهان عنابستانی: هرگز در انتصابات دخالت نکرده‌ام، اما مشورت داده‌ام و می‌دهم معادلۀ انتخابات در سبزوار کندی بهسازی محور سبزوار – بردسکن در حوزه سبزوار مروری بر ارقام فساد چای دبش نصب ۳۷ پنل خورشیدی برای مددجویان کمیته امداد بردسکن گامی فراتر از انتقاد بردارید! تلاش برای عدم ادغام دانشگاههای پیام نور جوین و جغتای هشدار وزش باد و بارش باران برای ۴ شهرستان غرب خراسان اضافه وزن ۳۱ درصد دانش آموزان غرب خراسان ورود فاضلاب شهرک صنعتی کاشمر به سفره آب زیرزمینی اجرای روزانه حدود ۱۰۰۰ مترمربع آسفالت درسطح شهر سبزوار اجرای سه نمایش آیینی غرب خراسان در همایش ملی سربداران نگاهی به ویژگی های امرای سربداری مخالفت عنابستانی با ایجاد استان جدید در تهران پرمصرف بودن ۷۰ درصد مشترکان آب روستایی سبزوار انتشار کتاب خاطرات اولین امام جمعه سبزوار/ روایت عبدوس از تکوین انقلاب اسلامی در سبزوار نگاهی به برخی شهرهای مدعی استان شدن

خواب عمیق سرمایه ها در بتن سبک ششتمد

  • کد خبر : 2436
  • 20 شهریور 1401 - 15:21

🔹کارخانه بتن سبک هوادار اتوکلاو شده AAC ششتمد، سال ۱۳۸۹ توسط شرکت سرمایه‌گذاری توسعه‌ صنایع خراسان با سهام و مشارکت مردمی، طرح‌ریزی شده بود. با گذشت بیش از ۱۰ سال، هنوز خبری از تولید در آن نیست و سرمایه گذاران این مجموعه، دیگر قادر به کنار زدن موانع موجود نیستند.

🔹یکی از فعالان اقتصادی این مجموعه معتقد است اگر به قبل برگردد، هرگز سرمایه‌ خود را صرف راه‌اندازی این کارخانه نخواهد کرد. او بروکراسی ایران را مهم‌ترین و اصلی‌ترین مانع بر سر راه تاخیر در بهره‌برداری پروژه‌ صنعتی خود دانست.

🔹به گفته‌ برخی از مسئولان، ارزش این کارخانه بیش از ۱ هزار میلیارد تومان برآورد شده که بی شک سرآغازی برای رونق اقتصاد روستایی و مهم‌تر از همه، دریچه‌ای برای خلق فرصت‌های جدید شغلی است.

🔹این موضوع به گردش بهتر چرخ‌های اقتصادی کمک شایانی خواهد کرد، اما متاسفانه افتتاح کارخانه‌ بتن سبک ششتمد، در بروکراسی اداری گرفتار شده است. باید دید آیا مسئولان امر، دوباره امید و انگیزه را در دل سرمایه گذاران این شهرستان، زنده می‌کنند یا خیر؟/ ایسنا

پایگاه خبری عصر سبزوار:
🔺پیشرفت ۹۳ درصدی کارخانه بتن سبک ششتمد

👤 فرهاد تفریشی، مدیرعامل کارخانه:

🔹احداث کارخانه بتن سبک ششتمد در غرب خراسان، از سال ۹۱ با سرمایه گذاری بخش خصوصی، آغاز شده است. در آن زمان برای ورود ماشین آلات مورد نیاز خود از آلمان، تسهیلات ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار یورویی را، از بانک درخواست کردیم.

🔹خط تولید ما، بهترین خط تولید این محصول در دنیا محسوب می‌شود. تنها ۳ کارخانه با این برند، در ایران وجود دارد. ورود ماشین آلات به کشور به دلیل تحریم‌های مکرر، بیش از ۴ سال به طول انجامید.

🔹ولی اکنون تست سرد ماشین آلات ما، انجام شده است. در طول این سال‌ها، ۷ میلیارد تومان تسهیلات از بانک دریافت کرده‌ایم. همچنین سرمایه‌گذاران نیز حدود ۲۵ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه کرده‌اند.

🔹تقریبا ۹۳ درصد کار انجام گرفته است. البته تسهیلاتی به میزان ۱۴ میلیارد تومان، از بانک درخواست شده که سرمایه گذاران هم باید ۱۱ میلیارد تومان سهم اشتراکی، به آن اضافه کنند و اگر بانک این تسهیلات را پرداخت کند، تا ۳ ماه دیگر این کارخانه به بهره برداری می‌رسد./ ایسنا

🔺ادامه دارد

🔺اشتغالزایی ۳۵۰ نفری کارخانه بتن سبک ششتمد

👤 فرهاد تفریشی، مدیرعامل کارخانه:

🔹بتن سبک، یک صنعت روز دنیا است که صنعت سبز به آن می‌گویند و بسیار مناسب محیط است؛ بنابراین از لحاظ محیط زیستی، مشکلی ندارد. بتن سبک AAC، محصول روز اروپا محسوب می‌شود.

🔹استفاده از این محصول، نه تنها سبب کاهش وزن سازه‌ ساخته شده می‌شود، بلکه هزینه‌ اسکلت ساختمان را نیز، به ۳۰ درصد کاهش می‌دهد و ضمن اینکه عایق صوت، حرارت و رطوبت است، در برابر زلزله هم بسیار مقاوم می باشد.

🔹۱۳ کارخانه بتن سبک با برندهای چینی و آلمانی، در ایران وجود دارند که بازار این محصول را، رقابتی کرده و باعث پیشرفت آن می شوند. به دلیل حجم و هزینه‌ حمل و نقل بسیار بالای این محصول، سعی داریم آن را در استان و بویژه در منطقه غرب خراسان، به فروش برسانیم.

🔹ما در این کارخانه، به ۱۰۰ نفر نیروی کار مستقیم در سه شیفت کاری نیاز داریم که این نیروها، متخصصان مکانیک، برق، صنایع و کامپیوتر هستند و نیازمند ۲۵۰ نفر نیروی غیرمستقیم نیز، در بخش هایی مانند حمل و نقل هستیم./ ایسنا

🔺سرمایه گذاری یک سبزواری مقیم استرالیا در بتن سبک ششتمد

👤 فرهاد تفریشی، مدیرعامل کارخانه:

🔹تحریم ضربه زیادی به ما زد و سبب کندی و عدم پیشرفت این پروژه شد. در شرایط تحریمی، برقراری ارتباط با کشورهای خارجی بسیار دشوار است، ولی به دلیل ارتباط قوی که با شرکت آلمانی داشتیم، آنان در ازای پرداخت چک‌های ایران، حاضر به همکاری با ما شدند.

🔹۲ سال است که تسهیلات ۱۴ میلیارد تومانی تصویب شده ولی هنوز پرداخت نکرده‌اند. با نزدیک شدن به بهره برداری این پروژه، ما شاهد سنگ اندازی‌هایی از سوی سیستم اداری بانک هستیم.

🔹سرمایه گذاران در راستای توسعه‌ صنعت غرب خراسان، سرمایه‌ خود را در کارخانه بتن سبک ششتمد، بکار گرفته اند. سهامداران اصلی ما، ۱۴۰ نفر هستند که ۱۰۰ نفر از آنها، درصد سهام شان کمتر از ۲ درصد است و جزو سهامداران معمولی، محسوب می‌شوند.

🔹۹۸ درصد سهام داران کارخانه، قشر تحصیل کرده از جمله استاد دانشگاه، پزشک و مهندس هستند. یکی از سهامداران کارخانه، در استرالیا زندگی می‌کند و دغدغه‌ نابودی سرمایه‌اش را ندارد و تنها چیزی که برای او مهم است، ایجاد یک کارخانه‌ بزرگ در زادگاهش است./ ایسنا

🔺ادامه دارد

پایگاه خبری عصر سبزوار:
🔺پشیمانی از سرمایه گذاری در بتن سبک ششتمد

👤 فرهاد تفریشی، مدیرعامل کارخانه:

🔹اخیرا جلسه‌ای را با مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور و محبی نماینده غرب خراسان در مجلس، برگزار کردیم و قرار بر این شد که اگر سرمایه گذاران این کارخانه سهم مشارکتی خود را پرداخت کنند، دو روز بعد این تسهیلات در اختیار سرمایه گذاران، قرار گیرد.

🔹ولی حدود ۱۰ روز است که پول را به حساب بانک واریز کرده‌ایم، اما هنوز موفق به برداشت آن نشده‌ایم. من به عنوان یک سرمایه گذار، اگر به سالهای ۸۹ و ۹۰ برگردم با وجود اینکه سبزوار زادگاه من است، اما تحت هیچ شرایطی حاضر نیستم این پروژه را در دیار سربداران راه‌اندازی کنم.

🔹اگر این میزان پول را در آن سالها در ناکجا آباد هزینه کرده بودم، بدون هیچ زحمتی اکنون چندین برابر شده بود. امیدوارم مسئولان از سرمایه گذاران منطقه، حمایت‌های لازم را انجام داده تا انگیزه و رغبت بیشتری برای بکار گیری سرمایه‌ خود، داشته باشند./ ایسنا

🔺ادامه دارد

🔺احداث کارخانه بتن سبک ششتمد، فرصتی استثنایی برای غرب خراسان

👤 بهروز محبی، نماینده غرب خراسان در مجلس:

🔹یکی از رویکردهای منطقی و علمی دولت، ورود سریع پروژه‌های نیمه تمام به چرخه تولید، با سرمایه گذاری است. متاسفانه تعداد پروژه‌های رها شده در ایران، به ارزش ۳۰ میلیارد تومان رسیده است.

🔹این موضوع، شرایط ناگواری را برای کشور رقم زده که ضمن هدر رفت ثروت ملی، فرسودگی و تخریب واحدهای صنعتی را، به دنبال خواهد داشت.

🔹دولت مصمم است قانون جهش تولید مسکن را که در مجلس مصوب شده، در دستور کارش قرار دهد تا بتوانیم ۴ میلیون واحد مسکونی، در کشور احداث کنیم.

🔹این یک فرصت استثنایی برای غرب خراسان است تا شرایطی را برای بهره برداری کارخانه بتن سبک ششتمد که بیش از ۹۰ درصد کار احداث آن صورت گرفته، فراهم کنیم تا این پروژه به نتیجه‌ نهایی برسد.

🔹در ابتدا ۸ میلیون یورو برای این طرح هزینه شده است. این پروژه، فراز و نشیب بسیاری را پشت سر گذاشته و تحریمها و پرداخت نابهنگام تسهیلات، اثرات نامطلوبی بر آن داشته است.

🔹فراهم کردن زمینه اشتغال ۳۵۰ جوان دانش آموخته، یکی از اهداف کلان این کارخانه است./ ایسنا

 

لینک کوتاه : https://asrsabzevar.ir/?p=2436

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 1انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.