• امروز : شنبه - ۲۳ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 13 July - 2024

مروری بر اخبار

عنابستانی: مؤسسهٔ آبادانی، در پیشرفت سبزوار بسیار مؤثر بوده و باید الگو قرار گیرد ممنوعیت عرضه و مصرف تخم مرغ فاقد نشانه‌گذاری در مراکز عرضه پاسپورت ایرانی در میان ۱۰ پاسپورت آخر جهان عنابستانی: هرگز در انتصابات دخالت نکرده‌ام، اما مشورت داده‌ام و می‌دهم معادلۀ انتخابات در سبزوار کندی بهسازی محور سبزوار – بردسکن در حوزه سبزوار مروری بر ارقام فساد چای دبش نصب ۳۷ پنل خورشیدی برای مددجویان کمیته امداد بردسکن گامی فراتر از انتقاد بردارید! تلاش برای عدم ادغام دانشگاههای پیام نور جوین و جغتای هشدار وزش باد و بارش باران برای ۴ شهرستان غرب خراسان اضافه وزن ۳۱ درصد دانش آموزان غرب خراسان ورود فاضلاب شهرک صنعتی کاشمر به سفره آب زیرزمینی اجرای روزانه حدود ۱۰۰۰ مترمربع آسفالت درسطح شهر سبزوار اجرای سه نمایش آیینی غرب خراسان در همایش ملی سربداران نگاهی به ویژگی های امرای سربداری مخالفت عنابستانی با ایجاد استان جدید در تهران پرمصرف بودن ۷۰ درصد مشترکان آب روستایی سبزوار انتشار کتاب خاطرات اولین امام جمعه سبزوار/ روایت عبدوس از تکوین انقلاب اسلامی در سبزوار نگاهی به برخی شهرهای مدعی استان شدن

نگاهی به عملکرد فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار در مرداد ۱۴۰۱/ عملکرد بالاتر از ۱۱ مرکز استان

  • کد خبر : 2657
  • 20 آبان 1401 - 12:08

✍ حمیدرضا باقری تبار

🔹در مرداد ۱۴۰۱، از ۵۶ فرودگاه در کشور پرواز مسافری انجام شده که از این تعداد، ۵۲ فرودگاه تحت مالکیت شرکت فرودگاههای کشور بعنوان ارگان دولتی بودند. همچنین فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار، با انجام ۱۸ سورتی پرواز، ۱،۷۲۲ نفر مسافر و ۱۳،۰۱۶ کیلوگرم بار و پست را طی این ماه، جابجا کرده است.

🔹در مرداد ۱۴۰۱، فرودگاه بین‌المللی شهدای سبزوار به لحاظ تعداد پرواز رتبه ۴۰ (بصورت مشترک با گچساران و نوشهر)، در تعداد مسافر رتبه ۳۵ و در میزان بار و پست رتبه ۳۶ را بین ۵۲ فرودگاه دولتی دارای پرواز در این ماه، کسب کرده است.

🔹در مرداد ۱۴۰۱، عملکرد فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار، صفر درصد در تعداد پرواز (بدون تغییر در تعداد پرواز)، ۱۹ درصد افزایش در تعداد مسافر (۲۷۶ نفر مسافر بیشتر) و ۱۵ درصد افزایش در میزان جابجایی بار و پست (۱،۷۱۹ کیلوگرم بار و پست بیشتر) را، نسبت به مرداد ۱۴۰۰ نشان می دهد.

🔹در مرداد ۱۴۰۱، عملکرد فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار نسبت به ماه قبل از آن (تیر ۱۴۰۱)، در بخش تعداد پروازها با ۱۰ درصد کاهش (۲ پرواز کمتر)، در بخش جابجایی مسافر با ۴ درصد کاهش (۷۵ نفر مسافر کمتر) و در بخش جابجایی بار و پست، با ۷ درصد کاهش (۱،۰۵۲ کیلوگرم بار کمتر)، روبرو بوده است.

🔹در مرداد ۱۴۰۱، فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار ۰،۰۸ درصد از کل پروازها، ۰،۰۵ درصد از کل مسافران و ۰،۰۴ درصد از کل ارسال بار و پست در ۵۶ فرودگاه فعال دولتی و غیردولتی کشور در این ماه را، در اختیار داشته که از این حیث، در مورد اول رتبه ۴۴، در مورد دوم رتبه ۳۹ و در مورد دوم رتبه ۴۱ را، کسب کرده است.

🔹در مرداد ۱۴۰۱، در هر پرواز انجام شده از فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار، بطور متوسط ۹۶ نفر مسافر و ۷۲۳ کیلوگرم بار و پست (۸ کیلوگرم برای هر نفر)، جابجا شده اند که از این لحاظ، این فرودگاه از میان ۵۲ فرودگاه فعال دولتی کشور طی این ماه، در رتبه ۱۹ و بالاتر از ۱۱ فرودگاه مرکز استان، قرار گرفته است.

🔹در مرداد ۱۴۰۱، فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار، دومین فرودگاه فعال شمال شرق ایران پس از مشهد، به لحاظ تعداد مسافر و مقدار بار و پست جابجا شده می باشد و فقط در تعداد پرواز، جایگاه پایین تری نسبت به فرودگاه بجنورد دارد و فرودگاه شاهرود نیز، در تعطیلی به سر میبرد.

🔹در مرداد ۱۴۰۱، عملکرد تنها فرودگاه غرب خراسان، از ۱۱ مرکز استان شامل قم و قزوین (فاقد فرودگاه)، زنجان و سمنان (فاقد پرواز)، شهرکرد، بجنورد، همدان و اراک (جابجایی مسافر و بار و پست کمتر)، همدان و اراک (با پرواز کمتر) و بجنورد، گرگان و ایلام (با پرواز غیرمسافری کمتر)، بالاتر بوده است.

🔹طی ۵ ماهه نخست سال ۱۴۰۱؛ ۸،۵۸۹ مسافر و ۶۷،۵۸۹ کیلوگرم بار و پست با ۹۲ پرواز، از فرودگاه بین‌المللی شهدای سبزوار جابجا شده اند که این فرودگاه را از میان ۵۴ فرودگاه فعال طی این ماهها، در رتبه ۴۶ در تعداد پرواز، رتبه ۳۴ در میزان مسافر و رتبه ۳۶ در مقدار بار و پست جابجا شده، قرار می دهد.

🔹طی ۵ ماهه نخست سال ۱۴۰۱، فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار از نظر تعداد پرواز بالاتر از ۳ مرکز استان همدان، اراک و زنجان و از نظر تعداد مسافر و میزان بار و پست جابجا شده، بالاتر از ۶ مرکز استان بجنورد، شهرکرد، سنندج، همدان، اراک و زنجان، قرار گرفته است.

🔹طی ۵ ماهه نخست سال ۱۴۰۱، آمار عملکرد فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار نسبت به ۵ ماهه نخست سال ۱۴۰۰، با ۷ درصد افزایش در تعداد پروازها (۶ پرواز بیشتر)، ۳۱ درصد افزایش در تعداد مسافران (۲،۰۴۹ نفر بیشتر) و ۳۵ درصد افزایش در میزان جابجایی بار و پست (۱۷،۶۴۲ کیلوگرم بیشتر)، روبرو بوده است.

🔹در مرداد ۱۴۰۱، پروازهای فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار، تنها در مسیر تهران و توسط شرکت هواپیمایی آتا با هواپیمای بوئینگ و میزان تاخیر ۲۲ درصدی و مقدار ابطال ۵۰ درصدی، صورت گرفت. همچنین طی ۵ ماهه نخست سال ۱۴۰۱، از ۶۱ فرودگاه کشور پرواز غیر مسافری انجام شده است.

🔹در مرداد ۱۴۰۱، ۳۸ پرواز غیرمسافری از فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار، انجام گرفت که مجموع پروازهای غیر مسافری این فرودگاه طی ۵ ماهه نخست امسال را، به ۱۴۲ مورد (بالاتر از ۲۹ فرودگاه از جمله ۲ مرکز استان شامل بجنورد و ایلام) می رساند.

🔹در مرداد ۱۴۰۱، پروازهای غیر مسافری فرودگاه غرب خراسان، رتبه ۳۱ تعداد پروازهای غیر مسافری، بین ۵۲ فرودگاه دولتی دارای این نوع پروازها در کشور طی ماه مذکور را، به این فرودگاه میدهد که این جایگاه، تقریباً برابر با فرودگاههای خرم آباد و یاسوج و بالاتر از ۲۱ فرودگاه از جمله ۳ مرکز استان بجنورد، گرگان و ایلام است.

🆔 @Asrsabzevar

لینک کوتاه : https://asrsabzevar.ir/?p=2657
  • نویسنده : حمیدرضا باقری تبار

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.