رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 14 May

“سیدمجتبی علوی‌مقدم” روز شنبه طی مراسمی به عنوان معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار معرفی و از خدمات احمد برادران فرماندار پیشین این شهرستان تقدیر شد. سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در این مراسم، سبزوار را یکی از کانونهای نخبه‌پرور در این استان و سطح کشور توصیف و بیان کرد: بزرگان […]

“سیدمجتبی علوی‌مقدم” روز شنبه طی مراسمی به عنوان معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار معرفی و از خدمات احمد برادران فرماندار پیشین این شهرستان تقدیر شد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در این مراسم، سبزوار را یکی از کانونهای نخبه‌پرور در این استان و سطح کشور توصیف و بیان کرد: بزرگان دینی، ادبی و اجتماعی خطه سبزوار در تاریخ این مرز و  بوم می‌درخشند و اهالی آن مردمانی عدالتخواه، مبارز و سربه‌دار بوده‌اند که در دوران انقلاب اسلامی نیز همواره افتحارآفرینی کرده‌اند.

محمدعلی نبی‌پور افزود: وظیفه مسوولان و مدیران کشور در شرایطی که مردم در برابر تحریم و مشکلات اقتصادی مقاومت می‌کنند دشوارتر است لذا نباید لحظه‌ای در مسیر خدمت به مردم و رفع مشکلات آنها حتی کمترین کوتاهی صورت گیرد.

وی همچنین به اولویتهای کاری دولت اشاره و بیان کرد: حراست از سلامت مردم، مقابله با شیوع ویروس کرونا و بهبود وضعیت معیشت از مهمتریت اولویتهای کار دولت هستند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: برای مقابله با ویروس کرونا راهی جز تغییر سبک و سیاق زندگی وجود ندارد. باید مدل کارهای فرهنگی، برنامه ها و ارتباط با دیگران تغییر یابد و همچنین نباید عادی‌انگاری در پیشگیری از انتقال و شیوع ویروس کرونا دوباره شکل گیرد.

وی بهبود معیشت مردم را از دیگر اولویتهای مهم دولت ذکر و بیان کرد: مردم بر اثر تحریم و وضعیت ناشی از بحران کرونا در مضیقه بیشتری قرار گرفته‌اند. برای نمونه ۶۲ درصد اقتصاد خراسان رضوی بر حوزه خدمات استوار است چنانکه سفر سالانه ۳۰ میلیون زائر و گردشگر به این استان تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا دچار خلل شده و به مشاغل خدماتی آسیب وارد کرده لذا باید این مشاغل با حفظ پروتکل‌های بهداشتی دوباره رونق گیرند.

نبی‌پور گفت: با وجود فراوانی کالاهای اساسی، شایسته نیست برای دریافت برخی اقلام صف ایجاد شود و در این زمینه باید با سوءاستفاده کنندگان برخورد جدی صورت گیرد.

سیدمجتبی علوی‌مقدم که پیش از این سمت معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی را بر عهده داشت به عنوان معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار  معرفی و از تلاشها و خدمات احمد برادران فرماندار پیشین این شهرستان و حسین شاد که شش ماه سرپرستی همین فرمانداری را بر عهده داشت قدردانی شد.

مرکز شهرستان ۲۸۰ هزار نفری سبزوار در فاصله ۲۳۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
141
روز گذشته
پیگیری نمایندگان منطقه برای عدم ادغام دانشگاه فناوریهای نوین سبزوار با دانشگاه حکیم سبزواری و عدم حذف ردیف بودجه آن
141
روز گذشته
افزایش اعتبارات دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰
141
روز گذشته
اختصاص مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از سوی سازمان بازآفرینی شهری ایران جهت احداث حسینیه شهدا در گلزار شهدای سبزوار
141
روز گذشته
اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه تکمیل سالن اجتماعات ۱۱۰۰ نفری دانشگاه حکیم سبزواری از محل اعتبارات متمرکز در اختیار وزیر علوم با ارسال نامه از سوی دانشگاه
141
روز گذشته
احیای ردیف اعتباری تکمیل سالن اجتماعات ۱۱۰۰ نفری دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰
70
روز گذشته
پوشش کامل تلفن همراه در بزرگراه سبزوار – نیشابور تا نیمه اسفند ۹۹
141
روز گذشته
سرمایه گذاری و مشارکت ایدرو در ۹ طرح و ایمیدرو (توسعه و نوسازی صنایع معدنی ایران) در ۴ طرح صنعتی و معدنیِ غرب خراسان و پیگیری این موضوعات توسط مدیران این دو مجموعه
126
روز گذشته
بررسی سرمایه گذاری شرکت توسعه و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در حوزه احداث کارخانه ۵۰ هزار تنی لاستیک در جغتای و اعلام نتیجه به مجلس تا ۱۵ روز آینده