رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۵ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 15 June

افزایش دوباره عملکرد پس از رکود چندین ماهه از فروردین ۱۴۰۰، ۸ فرودگاه عسلویه، خارک و بهرگان در استان بوشهر، ماهشهر و آغاجاری در استان خوزستان، لاوان و سیری در استان هرمزگان، و گچساران در استان کهکیلویه و بویراحمد، به جمع فرودگاههای تحت مالکیت شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران اضافه شدند تا تعداد فرودگاههای […]

افزایش دوباره عملکرد پس از رکود چندین ماهه

از فروردین ۱۴۰۰، ۸ فرودگاه عسلویه، خارک و بهرگان در استان بوشهر، ماهشهر و آغاجاری در استان خوزستان، لاوان و سیری در استان هرمزگان، و گچساران در استان کهکیلویه و بویراحمد، به جمع فرودگاههای تحت مالکیت شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران اضافه شدند تا تعداد فرودگاههای ملکی این شرکت از ۵۳ به ۶۱ فرودگاه افزایش یابد.

در فروردین ۱۴۰۰، از ۵۷ فرودگاه در کشور پرواز انجام شده که از این تعداد، ۵۱ فرودگاه تحت مالکیت شرکت فرودگاههای کشور بعنوان ارگان دولتی بودند. همچنین فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار، با انجام ۱۴ سورتی پرواز، ۹۱۹ نفر مسافر و ۸،۶۵۵ کیلوگرم بار و پست، جابجا کرده است.

در فروردین ۱۴۰۰، فرودگاه بین‌المللی شهدای سبزوار به لحاظ تعداد پرواز رتبه ۴۴، در تعداد مسافر رتبه ۳۷ و در میزان بار و پست رتبه ۳۸ را بین ۵۱ فرودگاه دولتی دارای پرواز در این ماه، کسب کرده است. کاهش روند شیوع کرونا در کشور و نیز افزایش ۱ پرواز رفت و برگشت، به بالاتر رفتن شاخصهای عملکردی این فرودگاه در فروردین ۱۴۰۰ نسبت به ماه قبل از آن، منجر شده است.

در فروردین ۱۴۰۰، از ۵۱ فرودگاه فعال دولتی ایران، ۵۰ فرودگاه از جمله سبزوار، شاهد افزایش پروازها، تعداد مسافران و‌ میزان بار نسبت به فروردین ۹۹ بوده اند و تنها فرودگاه بهرگان، نسبت به مدت مشابه سال ۹۹، کاهش عملکرد دارد. در این ماه از فرودگاههای ۳ مرکز استان شامل زنجان، همدان و سمنان نیز، پروازی انجام نشده است.

در فروردین ۱۴۰۰، عملکرد فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار ۱۷ درصد افزایش در بخش تعداد پروازها (۲ سورتی پرواز بیشتر)، ۶۴ درصد افزایش در بخش تعداد مسافر (۳۶۰ نفر مسافر بیشتر) و ۶۶ درصد افزایش در بخش جابجایی بار و پست (۳،۴۳۰ کیلوگرم بار بیشتر) را نسبت به فروردین ۱۳۹۹، نشان می دهد.

در فروردین ۱۴۰۰، عملکرد فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار نسبت به ماه قبل از آن (اسفند ۹۹)، در بخش تعداد پروازها ۷۵ درصد افزایش (۶ پرواز بیشتر)، در بخش جابجایی مسافر با ۶۹ درصد افزایش (۳۷۵ نفر مسافر بیشتر) و در بخش جابجایی بار و پست، با ۹۲ درصد افزایش (۴،۱۴۵ کیلوگرم بار بیشتر)، روبرو بوده است. در این ماه، ۱۶ فرودگاه از جمله سبزوار، شاهد افزایش عملکرد در هر ۳ شاخص فوق، نسبت به ماه قبل، بوده اند.

در فروردین ۱۴۰۰، فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار ۰،۰۵ درصد از کل پروازها، ۰،۰۴ درصد از کل مسافران و ۰،۰۴ درصد از کل ارسال بار و پست در ۵۵ فرودگاه فعال کشور در این ماه (دولتی و غیردولتی) را در اختیار داشته که از این حیث، در مورد اول رتبه ۴۹، در مورد دوم رتبه ۴۰ و در مورد سوم رتبه ۴۱ را، کسب کرده است.

در فروردین ۱۴۰۰، در هر پرواز انجام شده از فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار، بطور متوسط، ۶۶ نفر مسافر و ۶۱۸ کیلوگرم بار و پست جابجا شده اند که از این حیث، این فرودگاه از میان ۵۱ فرودگاه فعال دولتی کشور در این ماه در رتبه ۱۸ و از جمله بالاتر از ۱۲ فرودگاه مرکز استان، مانند فرودگاههای پرتردد شیراز، یزد، کرمانشاه و…، قرار گرفته است.

در فروردین ۱۴۰۰، فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار، پس از فرودگاههای مشهد و بجنورد و قبل از فرودگاه شاهرود، سومین فرودگاه فعال شمال شرق ایران، از لحاظ تعداد پرواز، تعداد مسافر و مقدار بار و پست بوده است. همجنین علاوه بر ۳ فرودگاه مرکز استان که در این ماه پروازی نداشته اند، ۲ مرکز استان شامل قم و قزوین، فاقد فرودگاه فعال مسافری می باشند.

در فروردین ۱۴۰۰، پروازهای فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار، تنها در مسیر تهران و توسط شرکت هواپیمایی آتا با هواپیمای بوئینگ MD83 و میزان تاخیر ۲۹ درصد و مقدار ابطال ۲۲ درصد، انجام شده است.

در فروردین ۱۴۰۰، ۹ پرواز غیرمسافری از فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار انجام شده که این فرودگاه را در رتبه ۴۴ تعداد پروازهای غیرمسافری این ماه از میان ۵۳ فرودگاه دارای پرواز غیرمسافری در کشور طی ماه مذکور و بالاتر از ۹ فرودگاه ایران از این منظر، قرار می دهد‌.

✍️ حمیدرضا باقری تبار، کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
173
روز گذشته
پیگیری نمایندگان منطقه برای عدم ادغام دانشگاه فناوریهای نوین سبزوار با دانشگاه حکیم سبزواری و عدم حذف ردیف بودجه آن
173
روز گذشته
افزایش اعتبارات دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰
173
روز گذشته
اختصاص مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از سوی سازمان بازآفرینی شهری ایران جهت احداث حسینیه شهدا در گلزار شهدای سبزوار
173
روز گذشته
اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه تکمیل سالن اجتماعات ۱۱۰۰ نفری دانشگاه حکیم سبزواری از محل اعتبارات متمرکز در اختیار وزیر علوم با ارسال نامه از سوی دانشگاه
173
روز گذشته
احیای ردیف اعتباری تکمیل سالن اجتماعات ۱۱۰۰ نفری دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰
102
روز گذشته
پوشش کامل تلفن همراه در بزرگراه سبزوار – نیشابور تا نیمه اسفند ۹۹
173
روز گذشته
سرمایه گذاری و مشارکت ایدرو در ۹ طرح و ایمیدرو (توسعه و نوسازی صنایع معدنی ایران) در ۴ طرح صنعتی و معدنیِ غرب خراسان و پیگیری این موضوعات توسط مدیران این دو مجموعه
158
روز گذشته
بررسی سرمایه گذاری شرکت توسعه و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در حوزه احداث کارخانه ۵۰ هزار تنی لاستیک در جغتای و اعلام نتیجه به مجلس تا ۱۵ روز آینده