رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۵ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 15 June

👤بهروز محبی، نماینده غرب خراسان در مجلس: 🔹برخی از شعارهای نامزدهای ریاست جمهوری، پوپولیستی همراه با عوام فریبی است و همه عقلا باید در برابر چنین رفتارهایی روشنگری کنند. 🔹وقتی نامزدی می‌خواهد وعده‌ای بدهد، این وعده باید عالمانه، مستند و مبتنی بر واقعیات کشور باشد در حالیکه با مشاهده رفتار تبلیغاتی بعضی از نامزدها، سخن […]

👤بهروز محبی، نماینده غرب خراسان در مجلس:

🔹برخی از شعارهای نامزدهای ریاست جمهوری، پوپولیستی همراه با عوام فریبی است و همه عقلا باید در برابر چنین رفتارهایی روشنگری کنند.

🔹وقتی نامزدی می‌خواهد وعده‌ای بدهد، این وعده باید عالمانه، مستند و مبتنی بر واقعیات کشور باشد در حالیکه با مشاهده رفتار تبلیغاتی بعضی از نامزدها، سخن شهید مدرس متبلور می‌شود که فرمودند بعضی در کلاس اول سیاست هستند و کلاس اول سیاست هم عوام‌فریبی است.

🔹رفتارهای پوپولیستی و دادن قول‌های نادرست، بی‌احترامی به شعور مردم است و وظیفه کسانی که عقلانیت در ادامه امور را دنبال می‌کنند، این است که با روشنگری و تنویر افکار عمومی در برابر چنین رفتارهایی بایستند تا افکارعمومی و مردم اسیر این وعده‌ها نشوند.

🔹یکی از نامزدها وعده پرداخت وام ۵۰۰ میلیون تومانی به زوجین داده است. نامزدی که چنین وعده‌ای می‌دهد، باید این را موضوع را هم به مردم بگوید که وام ۵۰۰ میلیونی با چه بازپرداختی قرار است، داده شود؟ مگر دوستان اطلاع ندارند که میزان حقوق پرداختی در کشور بسیار پایین است و تعداد قابل توجهی از جامعه زیر خط فقر هستند.

🔹به نامزدهای انتخابات توصیه می کنم که بهتر است به جای شعارعوام فریبانه، برنامه‌های خود را در حوزه اشتغال و تولید توضیح دهند. دولت آینده باید بر روی اشتغال مولد، تولید موثر و صادرات دقیق و حساب شده کار کند تا تولید در کشور رونق بگیرد.

🔹در چنین شرایطی، دیگر نیاز به دادن وام نیست؛ بلکه خود فرد کار کرده و برای خود، درآمد ایجاد می‌کند. برخی از وعده‌های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری، الگوبرداری از گذشته است. این الگوها در مقطع زمانی کنونی جواب نمی‌دهد.

🔹در حال حاضر اندیشکده‌ها و پژوهشکده‌های کشور با بهره گیری از جوانان متخصص و باهوش در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ظرفیت‌های کشور را بررسی می‌کنند و بسیاری از آنها، تجارب موفق دیگر کشورها را نیز، مطالعه کرده و اطلاعات دقیقی در این زمینه دارند و بهتر است از ظرفیت این جامعه نخبه کشور، استفاده شود.

🔹آماری که دیوان محاسبات درباره اجرایی و عملیاتی شدن قوانین کشور می‌دهد، به نحوی است که نشان می‌دهد باید در اصلاح قوانین، حوزه نظارت و تنقیح قوانین، بصورت جدی کار کرده و قوانین اضافی را در کشور حذف کنیم تا اصل شفافیت حاکم شود.

🔹در واقع اداره کشور باید به نحوی پیش برود که هر جا پولی است، شفافیت هم ایجاد شود. این پول نیز تا رسیدن به ذینفع نهایی باید در مسیر روشن حرکت کرده و استخدام‌ها نیز علنی و رسمی و بدور از سفارش انجام شود تا ‌اعتماد عمومی بازسازی شود.

🔹در حوزه فرهنگ، رفع بی‌اعتمادی عمومی، در بخش اقتصاد ایجاد اشتغال مولد، در مقوله سیاسی دوری از عوام فریبی همراه با راستگویی ومبارزه با دروغ، از جمله نکات مهمی است که نامزدهای انتخابات و رییس جمهور آینده، باید مد نظر قرار دهند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
173
روز گذشته
پیگیری نمایندگان منطقه برای عدم ادغام دانشگاه فناوریهای نوین سبزوار با دانشگاه حکیم سبزواری و عدم حذف ردیف بودجه آن
173
روز گذشته
افزایش اعتبارات دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰
173
روز گذشته
اختصاص مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از سوی سازمان بازآفرینی شهری ایران جهت احداث حسینیه شهدا در گلزار شهدای سبزوار
173
روز گذشته
اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه تکمیل سالن اجتماعات ۱۱۰۰ نفری دانشگاه حکیم سبزواری از محل اعتبارات متمرکز در اختیار وزیر علوم با ارسال نامه از سوی دانشگاه
173
روز گذشته
احیای ردیف اعتباری تکمیل سالن اجتماعات ۱۱۰۰ نفری دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰
102
روز گذشته
پوشش کامل تلفن همراه در بزرگراه سبزوار – نیشابور تا نیمه اسفند ۹۹
173
روز گذشته
سرمایه گذاری و مشارکت ایدرو در ۹ طرح و ایمیدرو (توسعه و نوسازی صنایع معدنی ایران) در ۴ طرح صنعتی و معدنیِ غرب خراسان و پیگیری این موضوعات توسط مدیران این دو مجموعه
158
روز گذشته
بررسی سرمایه گذاری شرکت توسعه و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در حوزه احداث کارخانه ۵۰ هزار تنی لاستیک در جغتای و اعلام نتیجه به مجلس تا ۱۵ روز آینده