رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۵ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 15 June

👤ابراهیم رودسرابی، رئیس اداره جهاد کشاورزی خوشاب: 🔹۷۰ درصد از مجموع ۲۷۶ رشته قنات موجود در این شهرستان، نیازمند احیا و مرمت هستند که لایروبی این قناتها، افزون بر ۲۰ میلیارد تومان اعتبار، نیاز دارد. 🔹امسال تاکنون اقدامات لازم برای مرمت ۴ رشته قنات خوشاب انجام شده که به بهسازی این سازه‌های قدیمی آبی، برای […]

👤ابراهیم رودسرابی، رئیس اداره جهاد کشاورزی خوشاب:

🔹۷۰ درصد از مجموع ۲۷۶ رشته قنات موجود در این شهرستان، نیازمند احیا و مرمت هستند که لایروبی این قناتها، افزون بر ۲۰ میلیارد تومان اعتبار، نیاز دارد.

🔹امسال تاکنون اقدامات لازم برای مرمت ۴ رشته قنات خوشاب انجام شده که به بهسازی این سازه‌های قدیمی آبی، برای بهره‌گیری از آنها و تامین آب مورد نیاز بخش کشاورزی، منجر گردیده است.

🔹در این راستا، ۵۵۰ میلیون تومان از محل کمکهای بلاعوض دولتی، همیاری و مشارکت کشاورزان، برای مرمت و بهسازی قناتهای این شهرستان، هزینه شده است.

🔹با توجه به تداوم خشکسالی و تشدید آن در سال جاری، بازسازی و مرمت قناتها به عنوان منابع پایدار آب، باعث رونق بخش کشاورزی و توسعه مناطق روستایی می‌شود.

🔹بر این اساس، برنامه‌ریزی عملیاتی برای احیا، مرمت و بهسازی قناتهای شهرستان خوشاب، بعنوان یک اولویت اقتصادی و اجتماعی، در دستور کار قرار دارد.

🔹۲۷۶ رشته قنات موجود و فعال در خوشاب، در مجموع ۵۴۶ لیتر آب در ثانیه، در اختیار کشاورزان و روستانشینان این شهرستان، قرار می‌دهند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
173
روز گذشته
پیگیری نمایندگان منطقه برای عدم ادغام دانشگاه فناوریهای نوین سبزوار با دانشگاه حکیم سبزواری و عدم حذف ردیف بودجه آن
173
روز گذشته
افزایش اعتبارات دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰
173
روز گذشته
اختصاص مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از سوی سازمان بازآفرینی شهری ایران جهت احداث حسینیه شهدا در گلزار شهدای سبزوار
173
روز گذشته
اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه تکمیل سالن اجتماعات ۱۱۰۰ نفری دانشگاه حکیم سبزواری از محل اعتبارات متمرکز در اختیار وزیر علوم با ارسال نامه از سوی دانشگاه
173
روز گذشته
احیای ردیف اعتباری تکمیل سالن اجتماعات ۱۱۰۰ نفری دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰
102
روز گذشته
پوشش کامل تلفن همراه در بزرگراه سبزوار – نیشابور تا نیمه اسفند ۹۹
173
روز گذشته
سرمایه گذاری و مشارکت ایدرو در ۹ طرح و ایمیدرو (توسعه و نوسازی صنایع معدنی ایران) در ۴ طرح صنعتی و معدنیِ غرب خراسان و پیگیری این موضوعات توسط مدیران این دو مجموعه
158
روز گذشته
بررسی سرمایه گذاری شرکت توسعه و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در حوزه احداث کارخانه ۵۰ هزار تنی لاستیک در جغتای و اعلام نتیجه به مجلس تا ۱۵ روز آینده