آخرین اخبار سایت
کد خبر : 16550
سه شنبه - ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲

مشکلات مالکین شهرک سجاد شهر سبزوار، در دستور کار کمیسیون عمران شورای شهر

به گزارش عصر سبزوار،در ابتدای جلسه مالکین مشکلات خود را مطرح کردند و در ادامه رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر گفت: ظرفیت سطح شهر برای ساخت و ساز تکمیل شده و باید مکان هایی برای انتقال سرریز های ساخت و ساز قانونی از لحاظ شهرسازی، علمی و زیستی در نظر بگیریم.

علی اکبر فروغی مقدم با اشاره به اراضی شمال شهر گفت: سجاد شهر یکی از مناطق مناسب شهر برای ساخت و ساز اصولی است که متاسفانه چندین سال در پروسه اداری مانده است و مسئولین ذیربط باید برای حل مشکلات این منطقه تسریع کنند.

وی با تاکید بر آماده سازی مناطق شمال شهر به ویژه سجاد شهر و بلوک‌های ۷، ۸، ۹ و ۱۰ توحید شهر گفت: باید مردم در مکان هایی که اصول شهرسازی رعایت شده و زیرساخت‌ها پیش بینی شده است ساخت و ساز کنند.

فروغی همچنین با تاکید بر استمرار جلسات تا حصول نتیجه اظهار داشت: کمیسیون عمران و توسعه شهری با اصرار بر رعایت اصول شهرسازی و معماری خواستار رفع مشکلات توسط مسئولین مربوطه است در این راستا مشارکت و همکاری مالکین در تسریع امور تاثیر گذار است.

مسئول دفتر امام جمعه در این جلسه گفت: امام جمعه محترم از معطل ماندن چند ساله ۶۰۰ تا ۷۰۰ خانوار به علت مشکل بین شهرداری و موسسه دیار آبادانی سربداران گلایه مند هستند و باید شورا مدیریت کند.

امین کوشکی با بیان اینکه جلسات مداوم با حضور مسئولان و نهادهای مربوطه برگزار شود تا مشکل حل شود، بر احترام به حقوق مالکین بر تعیین روزشمار برای انجام امور تاکید کرد.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری سبزوار نیز با بیان اینکه تاریخچه سجاد شهر به زمان احداث و تاسیس فرودگاه برمی ‌گردد، گفت: طی دو دهه اخیر اداره کل راه و شهرسازی استان فقط برای هسته اصلی شهر سبزوار طرح تفصیلی تهیه کرده و تاکنون طرح تفصیلی ویژه شمال شهر به شهرداری ابلاغ نشده است.

مرتضی احمدی با تاکید بر ضرورت تهیه طرح تفصیلی ویژه شمال شهر افزود: این مهم نیازمند مشارکت مالی شهرداری و مالکین سجاد شهر است تا روند تهیه طرح تسریع شود که جناب کوشکی شهردار محترم آمادگی پرداخت یک سوم هزینه را اعلام کرده‌اند.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۸۶ با موسسه آبادانی دیار سربداران تفاهم‌ نامه‌ای منعقد شده است که در این تفاهم ‌نامه، مقرر شده خیابان های اصلی توسط این موسسه احداث شود و مشکلات کنونی مالکین سجاد شهر، به شهرداری مربوط نمی‌شود و به موسسه دیار آبادانی سربداران ارتباط دارد.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری سبزوار اظهار داشت: طی سال‌های گذشته، شهرداری جلسات متعددی با مدیران این موسسه برگزار کرده است که پیگیری های مستمر چند ماهه اخیر، باعث شد که موسسه احداث خیابان‌های اصلی را بپذیرد.

نماینده موسسه آبادانی دیار سربداران سبزوار در این جلسه گفت: در گذشته مابین موسسه و نهادهای مربوطه توافقی صورت گرفته است که موسسه به تعهدات خود در این توافق پایبند است.

وی با اشاره به انتخاب پیمانکار و تجهیز کارگاه عملیات اجرایی احداث خیابان‌های اصلی، افزود: جدول و مصالح مورد نیاز پروژه اجرای خیابان های اصلی سجاد شهر توسط پیمانکار در محل تخلیه شده و شروع عملیات در گرو جوابیه از اداره کل ثبت اسناد و املاک استان است که طبق گفته مسئولان، طی هفته‌های آینده حاصل خواهد شد.

گفتنی ست؛ در این جلسه، اعضای کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر سبزوار با اجرای خیابان‌های اصلی سجاد شهر و تهیه نقشه موافقت کردند.

/انتهای پیام